Sygma Bank otwiera placówkę na Dolnym Śląsku – Wrocław nowym miejscem na mapie obecności banku

Sygma Bank, do tej pory znany głównie z finansowania/kredytowania zakupów dokonywanych w sieciach handlowych otworzył dzisiaj swoją placówkę we Wrocławiu. To pierwsza placówka Sygma Banku na Dolnym Śląsku, a trzecia z kolei w całej Polsce. Do tej pory bank był znany głównie ze swojej obecności z ofertą kredytową w punktach sprzedaży sieci handlowych.

Kilka tygodni temu Sygma Bank ogłosił swoją nową strategię, zgodnie z którą ma zamiar uruchomić kilka samodzielnych placówek bankowych w miastach o dużym potencjale  /zobacz link/. Sygma Bank nie rezygnuje ze współpracy z sieciami handlowymi, kolejne otwarcia placówek uzupełniają jego obecność w miejscach, w których klienci dokonują zakupów i mają na celu wzmocnienie sieci dystrybucji produktów finansowych oraz pozwolą klientom na załatwianie różnych spraw związanych z kredytami i ubezpieczeniami.

Klienci odwiedzający placówkę we Wrocławiu będą mogli zatem otrzymać ofertę konkretnego produktu finansowego (karta kredytowa, kredyt gotówkowy, ubezpieczenie), wpłacić pieniądze tytułem spłaty rat, wypłacić środki z uruchomionego kredytu, a także złożyć dyspozycje i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z działalnością i ofertą Sygma Banku.

Placówka we Wrocławiu została uruchomiona na ul. Ruskiej, kilkadziesiąt metrów od serca Wrocławia – Rynku Starego Miasta.

„Trzy tygodnie po otwarciu naszej pierwszej samodzielnej placówki w Toruniu mamy przyjemność ogłosić otwarcie kolejnej, tym razem we Wrocławiu. Można nas będzie znaleźć w samym centrum miasta. Ulica Ruska to adres doskonale znany mieszkańcom Wrocławia i regionu. Tak, jak zapowiadaliśmy, chcemy być obecni z naszą ofertą kredytową nie tylko w sieciach handlowych zarządzanych przez naszych partnerów biznesowych, ale i w miastach, w których widzimy potencjał rozwoju. Oczywiście już wkrótce kolejne otwarcia – można nas będzie znaleźć w kilku miastach południowej Polski. Już teraz zapraszamy do Sygma Banku we Wrocławiu, nasz dokładny adres to ul. Ruska 64.” – powiedział Krzysztof Komosa, Zarządzający Sprzedażą w Sygma Banku.

Dla osób chcących dowiedzieć się więcej na temat placówek, Sygma Bank uruchomił osobną sekcję na swojej stronie internetowej:  https://www.sygmabank.pl/placowki .

Do końca czerwca na mapie Polski pojawią się kolejne placówki Sygma Banku, zlokalizowane w południowej Polsce. Podobnie jak we Wrocławiu, znajdą się one w doskonale położonych i prestiżowych miejscach miast.

Wszystkie informacje dotyczące kolejnych otwarć znajdą się na stronie banku www.sygmabank.pl , na podstronie poświęconej placówkom www.sygmabank.pl/placowki oraz w biurze prasowym banku na https://www.sygmabank.pl/biuro-prasowe/kontakt-dla-mediow .  


Historia Sygma Banku zaczyna się w 1999 r., kiedy działalność w Polsce rozpoczęła firma Finplus SA, specjalizująca się w kredytach konsumenckich (kredyty ratalne, gotówkowe, karty kredytowe oraz ubezpieczenia).  W 2004 r. Finplus SA podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce jako oddział francuskiego Sygma Banque Societe Anonyme Sygma Bank). Sygma Bank należy w całości do Grupy LaSer i świadczy w jej ramach usługi finansowe.
Z kolei współwłaścicielami Grupy LaSer są Galeries Lafayette (50% udziałów), co determinuje handlowe doświadczenia firmy, zaś w pozostałych 50% do BNP Paribas Personal Finance, co z kolei dostarcza Grupie doświadczeń z bankowości detalicznej. Więcej na www.lasergroup.eu

Sygma Bank specjalizuje się w aktywnym wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe, w szczegolności karty kredytowe typu „private label”, kredyty ratalne oraz kredyty gotówkowe. Sygma Bank wspiera sieci handlowe wykorzystując swoje bogate doświadczenie z innych rynkow europejskich. Będąc finansową jednostką Grupy LaSer – europejskiego lidera kart i obsługi transakcji handlowych w sieciach detalicznych – Sygma tworzy dla swoich partnerow biznesowych specjalne programy dla posiadaczy kart i organizuje akcje promocyjne, a także zorientowaną na konsumenta strategię komunikacji marketingowej.

Sygma Bank jest jednym z liderow polskiego rynku kart kredytowych. W portfelu posiada ponad 1 mln kart kredytowych (stan na koniec 2012 r.) i zarządza obecnie rachunkami kredytowymi ponad 1,5 mln klientów. W styczniu 2010 r. doszło do prawnej fuzji Sygma Banque Societe Anonyme Oddział w Polsce Cetelem Bank SA. Sygma Bank zatrudnia w całej Polsce ponad 1 200 pracownikow.

Sygma Bank > więcej informacji ( PRESS BOX)