ASTOR gratuluje laureatom i organizatorom ROBO~motion 2013

Zawody ROBO~motion odbyły się dn. 27 kwietnia 2013 r. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Turniej zorganizowało Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO. Partnerem merytorycznym oraz głównym sponsorem wydarzenia w zakresie robotyki została firma ASTOR, która dostarcza nowoczesne rozwiązania dla przemysłu.

Ostatecznie do walki o prestiż i atrakcyjne nagrody stanęło 65 robotów, które miały okazję rywalizować w aż 11 kategoriach. Przybyli zawodnicy reprezentowali takie uczelnie jak: Politechnika Opolska, Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Krakowska, Politechnika Koszycka (Słowacja) oraz oczywiście Politechnika Rzeszowska. Wielu z przybyłych uczestników reprezentowało technika z Rybnika, Chełma czy słowackiego Presova.

W najpopularniejszej kategorii ASTOR Minisumo bezkonkurencyjny okazał się robot Enova stworzony przez studentów Politechniki Gdańskiej. Nagrody w pozostałych konkurencjach trafiały głównie do reprezentantów Opola, Wrocławia i Gdańska. Rzeszowskie zawody to jednak nie tylko zmagania robotów. Strzałem w dziesiątkę było?połączenie ich z prezentacjami i warsztatami z zakresu przemysłowych rozwiązań automatyki i robotyki, jak również z warsztatami LEGO Mindstorms, podczas których najmłodsi mieli okazję poznać zasady budowy najprostszych robotów.

Łukasz Mąka, Artur Talaga i Krzysztof Barszczewski z firmy ASTOR krzewili robotyczną wiedzę wśród uczestników i kibiców Robo~motion. Łukasz Mąka, Koordynator ds. Edukacji w firmie ASTOR, komentuje: „Głównym punktem imprezy jest popularyzacja robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych ze studiami technicznymi również wśród dzieci i młodzieży. Podczas  zawodów  przeprowadzaliśmy warsztaty z programowania robotów Kawasaki i Epson. Szczególnie wśród najmłodszych widać bardzo duże zainteresowanie tą tematyką – do robota Kawasaki ustawiła się kolejka ?. Każdy mógł przekonać się, jak łatwo i prosto steruje się przyjaznym robotem przemysłowym.”

Oficjalne wyniki Zawodów:

NANOSUMO
1. Ironmaster (Akademia Górniczo – Hutnicza, Kraków)
2. Mały (Politechnika Wrocławska)
3. Franek (Politechnika Wrocławska)

MICROSUMO
1. Mikrus (Politechnika Wrocławska)
2. Go (Politechnika Wrocławska)
3. PROmil (GROM, Opole)

ASTOR MINISUMO
1. Enova (Politechnika Gdańska)
2. ATOM (GROM, Opole)
3. Rush (ZST Chełm)

SUMO
1. AlBrass (GROM, Opole)
2. Batos (GROM, Opole)
3. Klin (Politechnika Rzeszowska)

MINISUMO DEATHMATCH
1. Enova (Politechnika Gdańska)
2. Heniek (Horyniec Zdrój)
3. Czubuś Junior (GROM, Opole)

 

 

LINE FOLLOWER ENHANCED
1. Impact – 13.681 (Botland Team, Wrocław)
2. Shock – 15.607 (Botland Team, Wrocław)
3. Er 3 – 48.89 (Politechnika Wrocławska)

LINE FOLLOWER AMATOR
1. Silver – 22.162 (Politechnika Gdańska)
2. Rayo – 32.881 (Politechnika Gdańska)
3. Halotron – 33.774 (Politechnika Rzeszowska)

LINE FOLLOWER PROFESSIONAL
1. Shock – 12.293 (Botland Team, Wrocław)
2. Impact – 12.464 (Botland Team, Wrocław)
3. Thunderstorm – 12.904 (Akademia Górniczo – Hutnicza, Kraków)

FREESTYLE
1. Felek (Politechnika Wrocławska)
2. Rupercik
3. Dance Group JHC (Presov, SK)

MICROMOUSE
1. Rapid (Politechnika Wrocławska)
2. Vampire2 (Politechnika Wrocławska)
3. Stuart (ZST Rybnik)

LEGO SUMO
1. Pyrope (ZST Rybnik)
2. Scart (ZST Rybnik)
3. Bulbulator (PRz)

Koło Naukowe ROBO zebrało wiele pochlebnych opinii odnośnie organizacji zawodów. Piotr Śnieżek z Politechniki Opolskiej, Prezes Stowarzyszenia Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków, które czynnie bierze udział w praktycznie każdych zawodach organizowanych na terenie Polski, szczerze gratulował przemyślanej i dopiętej na ostatni guzik organizacji. Zawody Robo~motion były niewątpliwym sukcesem także dzięki patronom medialnym, którzy z zaangażowaniem wsparli promocję wydarzenia.

 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z zawodów Robo~motion na Facebooku – część Iczęść II.

 

 

Patroni medialni:


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)