ASTOR podpisał kontrakt z firmą EPSON na dystrybucję robotów SCARA

5 października 2012 roku firma ASTOR rozpoczęła dystrybucję szybkich robotów SCARA japońskiego producenta – firmy EPSON. Decyzja polskiego dystrybutora o wprowadzeniu do oferty kolejnej marki robotów przemysłowych jest odpowiedzią na oczekiwania partnerów wdrożeniowych oraz na zapotrzebowanie rynku. Krakowska spółka specjalizująca się w rozwiązaniach do automatyzacji i zarządzania produkcją dostarcza już roboty przemysłowe Kawasaki. Kolejna japońska marka w portfolio ASTORa wzmacnia i poszerza ofertę dla firm produkcyjnych.

Łatwość w programowaniu robotów SCARA oraz prosty i szybki proces wdrożeniowy wpływa na ich rosnącą popularność. „Widzimy dużą szansę na rozwój rynku robotów typu SCARA w Polsce, obserwujemy coraz większe zainteresowanie takimi rozwiązaniami, dlatego  zdecydowaliśmy się na poszerzenie oferty o japońskie roboty firmy EPSON.” – tłumaczy Stefan Życzkowski, prezes ASTORa.

Głównym przeznaczeniem tej specjalistycznej klasy robotów jest montaż elementów i podzespołów, powtarzalne przenoszenie detali i ich sortowanie oraz szybka paletyzacja produktów.

ASTOR chce z nową ofertą docierać do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych z różnych branż przemysłu.

„To, co wyróżnia roboty klasy SCARA, spośród innych rozwiązań pick&place, to szybkość pracy, precyzja oraz atrakcyjna cena.“ – podkreśla Paweł Halicki, dyrektor działu robotów przemysłowych w firmie ASTOR.

Wprowadzając roboty EPSON na polski rynek, ASTOR chętnie powołuje się na dobre doświadczenia z innym japońskim producentem – firmą Kawasaki Robotics. „Jesteśmy przekonani, że w przypadku współpracy z firmą EPSON, podjęliśmy dobrą decyzję zarówno dla nas jak również dla naszych klientów” – przekonuje Paweł Halicki.


O EPSON
Firma EPSON to światowy koncern, skupiający prawie 100 firm, który swoją działalność rozpoczął w 1942 roku w Nagano w Japonii. Firma jest jednym z największych producentów sprzętu komputerowego i elektronicznego wyposażenia biurowego. Epson zatrudnia ponad 75 tysięcy pracowników. Roczne obroty koncernu osiągają wysokość 900 milionów jenów (około 35 miliardów PLN). Najbardziej popularne produkty firmy to drukarki EPSON i zegarki produkowane pod marką SEIKO. Roboty EPSON produkowane są od ponad 30 lat, znane są ze swej wysokiej precyzji i szybkości, a także niezawodności.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:neon.epson-europe.com/de/en/robots
Informacje w wersji polskiej są w przygotowaniu i wkrótce pojawią się na stronie WWW firmy ASTOR.

O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)