MULTIPOR na targach KONSERWACJE 2012 w Toruniu

Ze względu na ochronę konserwatorską obiektów zabytkowych czasami jedyną możliwością poprawy parametrów termicznych budynku, jest ich ocieplenie od wewnątrz. Rozwiązaniem, które zachowuje oryginalny wygląd fasady i jednocześnie pozwala obniżyć straty ciepła nawet o 70% jest zastosowanie energooszczędnych płyt mineralnych MULTIPOR.

Polska może poszczycić się imponującą liczbą obiektów zabytkowych. Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa konserwatorską ochroną zabytków objętych jest prawie 4,5 tysiąca pałaców, dworów i zamków, prawie 10 tysięcy obiektów sakralnych, ponad 13,5 tysiąca budynków mieszkalnych, prawie 4 tysiące budynków gospodarczych i około 1,4 tysiąca budynków przemysłowych.

– Liczba budynków objętych ochroną konserwatorską w Polsce przekracza 33 tysiące. Niestety aż 26% tych budynków wymaga przeprowadzenia remontu kapitalnegomówi Anna Waszczuk, analityk rynku Xella, producenta mineralnych płyt izolacyjnych MULTIPOR. – Najwyższy odsetek budynków, w których należy przeprowadzić remont kapitalny obserwujemy w grupie pałaców, dworów i zamków – ich udział wśród wszystkich tego typu budynków wynosi aż 40%.kontynuuje Anna Waszczuk. – W grupie budynków gospodarczych, przemysłowych i mieszkalnych udział budynków wymagających przeprowadzenia remontu kapitalnego jest nieco niższy – odpowiednio udziały te wynoszą: 34%, 33% i 27%. W najlepszym stanie znajdują się obiekty sakralne – tu udział budynków, w których należy przeprowadzić remont kapitalny wynosi tylko 16%podsumowuje Anna Waszczuk.

Dzięki termomodernizacji przy wykorzystaniu mineralnych płyt MULTIPOR do ocieplenia od wewnątrz, energochłonne budynki historyczne mają szansę na przekształcenie w obiekty energooszczędne, a nawet pasywne. Prace remontowe z zastosowaniem płyt MULTIPOR wykonywane są wewnątrz obiektu i można je przeprowadzać praktycznie przez cały rok, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody.
Okazją do poznania nowoczesnej i pewnej technologii, której zaufało już wielu inwestorów w całej Europie, są odbywające w dniach 18-20 października w Toruniu targi Konserwacje 2012.

Na stoisku MULTIPOR
Odwiedzający targi Konserwacje 2012 będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą firmy Xella dotyczącą ocieplenia obiektów od wewnątrz mineralnymi płytami MULTIPOR. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą nie tylko na temat produktów lecz także poradami dotyczącymi efektywnego ich wykorzystania podczas prac remontowych w obiektach zabytkowych, znajdujących się pod opieką konserwatorską. Na stoisku nr 36 zainteresowani będą mogli również sprawdzić, dlaczego ocieplenie od wewnątrz płytami mineralnymi MULTIPOR wykonuje się szybko i prosto.

– Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliski jest temat rewitalizacji i ochrony zabytków do wzięcia udziału w toruńskich targach. Chcemy przedstawić naszą propozycję poprawy parametrów termoizolacyjnych obiektów zabytkowych, szczególnie, gdy zastosowanie standardowych metod jest niemożliwemówi Monika Ziółkowska, specjalista ds. PR i marketingu produktu MULTIPOR.

Na stoisku MULTIPOR do dyspozycji zwiedzających będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące energooszczędnego rozwiązania, jakim jest ocieplenie od wewnątrz płytami mineralnymi MULTIPOR.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Targach Konserwatorskich KONSERWACJE 2012, które odbędą się w dniach 18-20 października na terenie Centrum Targowego „Park”, przy Szosie Bydgoskiej 3 w Toruniu. Stoisko MULTIPOR nr 36 usytuowane jest po lewej stronie od wejścia głównego. Targi można odwiedzać od czwartku do piątku (18-19.10), w godzinach od 10:00 do 17:00, a sobotę (20.10) w godzinach 10:00-14:00.

Zachęcamy Państwa do zdobywania wiedzy o nowatorskich rozwiązaniach budowlanych bezpośrednio u specjalistów MULTIPOR oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami.


Spichlerz w Gorzowie Wielkopolskim


Spichlerz – fot. ze zbiorow muzeum lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim


Radom – wieża ciśnień


Radom – wieża ciśnień


Sąd w Poznaniu


Sąd w Poznaniu

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)