Przełom w systemach automatyki – podsumowanie GE Innovation Showcase

Firma ASTOR – autoryzowany dystrybutor GE Intelligent Platforms w Polsce – zaprosiła swoich klientów na wyjątkowe wydarzenie. 3 października, w hotelu Radisson Blu w Krakowie odbyła się konferencja GE Innovation Showcase, będąca częścią światowego tournée, promującego nowoczesne technologie.  Największe zainteresowanie licznie zgromadzonych gości wzbudziła oficjalna premiera rodziny kontrolerów serii PACSystems RXi, które zrewolucjonizują rynek automatyki w zakresie systemów sterowania i wizualizacji zaawansowanych obiektów przemysłowych. Nowości są już dostępne w ofercie ASTORa.

To pierwsze spotkanie organizowane na tak szeroką skalę, podczas którego, oprócz prezentacji urządzeń, przedstawiona została wizja rozwoju GE Intelligent Platforms na najbliższe lata. Tematem przewodnim sympozjum były nowe technologie oraz ich bezpośrednie przełożenie na aspekty optymalizacji i podnoszenia efektywności produkcji.

Tę część spotkania poprowadził gość specjalny konferencji – Bill Black – menedżer do spraw rozwoju produktów w GE Intelligent Platforms, który przybył do Krakowa prosto z Charlottesville, w stanie Virginia. Refleksję nad zmianą metod komunikacyjnych na przestrzeni lat uczynił punktem wyjścia do zaprezentowania nowej rodziny  urządzeń RXi. „Żyjemy w czasach szybkiego postępu cywilizacyjnego, w których nowe generacje urządzeń powstają niemal na naszych oczach. GE Intelligent Platforms, podążając za modelem zmian, wprowadza do oferty nowy kontroler PACSystems RXi, który przygotowany został z uwzględnieniem potrzeb młodej kadry inżynierskiej oraz przyzwyczajeń doświadczonych pracowników. Dzięki temu, nowe rozwiązanie posiada wszystkie najlepsze cechy tradycyjnych systemów sterowania, uzupełnione
o funkcjonalności, które niedługo staną się standardem każdej aplikacji przemysłowej.  Wyposażenie RXi w nowoczesną technologię komunikacyjną bazującą na standardzie Profinet, czyni ze sterownika idealne rozwiązanie do pracy w rozproszonych instalacjach przemysłowych, w których wymagana jest integracja funkcji sterowania, wizualizacji, obsługi wejść-wyjść oraz systemów bezpieczeństwa.”  – przekonywał Bill Black.

Ekspert poruszył również kwestie migracji i modernizacji starszych systemów sterowania w celu redukcji ryzyka i zwiększenia gwarancji dostępności.

Tomasz Kochanowski, Z-ca Dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży w firmie ASTOR komentuje: „Dzięki nowej rodzinie produktów możemy z poziomu urządzenia typu smartfon, monitorować status pracy i diagnozować błędy kontrolera.
O możliwościach RXi może się przekonać każdy – to nowatorskie urządzenie jest już dostępne w ofercie ASTORa,  m.in w postaci atrakcyjnych cenowo zestawów startowych.”

Uczestnicy spotkania przekonali się, że nowoczesne technologie nie znają granic, gdy Steve Pavlosky – Dyrektor Generalny ds. Rozwoju Produktów w GE Intelligent Platforms, poprowadził swoją prezentację zdalnie, wprost z siedziby w Stanach Zjednoczonych. Gość zaprezentował nowatorski, bo działający w „chmurze”, bezpłatny dla użytkowników system do zarządzania i konfiguracji sterowników, który wejdzie na rynek już w pierwszej połowie 2013 roku.

Konferencja GE Innovation Showcase była w całości tłumaczona na język polski. Ci, którzy nie mogli osobiście brać udziału w wydarzeniu, uczestniczyli w spotkaniu poprzez transmisję on-line. Partnerami transmisji zostali: Industrial Monitor ,  Automatyka.pl , Automatykab2b.pl oraz Control Engineering .

Więcej o funkcjach kontrolerów PAC Systems RXi na stronie produktu ( http://www.astor.com.pl/produkty/sterowanie/kontrolery-pac/pacsystems-rxi.html ).


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: http://www.astor.com.pl/

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)