Przyciski spłukujące do stelaży WC KOŁO

Wisząca miska ustępowa, ukryty w ścianie stelaż i estetyczny przycisk stanowią rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również eleganckie. Cały komplet marki KOŁO sprawdzi się w każdej nowoczesnej łazience.

Odpowiednio dobrane wyposażenie łazienki pozwala zamienić ją w niezwykle eleganckie i komfortowe miejsce. Stosowanie stelaży podtynkowych do WC jest rozwiązaniem, które łączy w sobie funkcjonalność, wygodę i estetyczny wygląd. Wybierając stelaż, należy kierować się warunkami technicznymi jego zabudowania. Natomiast dokonując wyboru modelu miski ustępowej i rodzaju przycisku – to jest widoczne w łazience – warto kierować się indywidualnym gustem i dopasować je do pozostałych elementów wykończania wnętrza.

Zawór spustowy spłuczki stelaża podtynkowego „obsługiwany” jest zewnętrznym przyciskiem. Uruchamia system, dozuje ilość wody, umożliwia stosowanie wkładów odświeżających oraz stanowi ozdobę wnętrza łazienki. Jeżeli chodzi o względy estetyczne, w ofercie KOŁO dostępne są cztery kolory przycisków: biały, chrom, chrom mat oraz czarny satyna. Jego kolor może korespondować z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki np. kolorem płytek ceramicznych, kolorem profili kabiny prysznicowej czy kolorem armatury. Prostokątne przyciski mają klawisze o różnym kształcie, które uruchamiają spłukiwanie. Tylko przycisk SPACE ma jedną płaszczyznę na przegubie, stanowiącą klawisz sam w sobie.

Armatura we wszystkich spłuczkach podtynkowych przystosowana jest do spłukiwania 3 lub 6 litrami wody, co umożliwia jej znaczącą oszczędność. Mniejszy i większy klawisz przycisku wskazuje ilość wody do spłukania wnętrza miski ustępowej. Na przycisku SPACE, jest to znak pojedynczej lub podwójnej fali, który jednoznacznie wskazuje stronę przegubowego klawisza spłukującego 3 lub 6 litrami.

Stelaże typu TECHNIC mogą być wyposażone w specjalne przyciski z opcją Smart Fresh (ECLIPSE, FUSION, SPACE). Opcja ta daje możliwość zastosowania specjalnych wkładów, które zapewnią czystość i świeżość w misce ceramicznej – również pod jej obrzeżem. W takim wypadku pod przyciskiem jest ukryty specjalny aplikator do Smart Fresh. Wystarczy odsunąć na bok fragment przycisku lub jak w modelu SPACE otworzyć go, aby wkład odświeżający umieścić we właściwym miejscu. Wkład obmywany wodą, w momencie spłukiwania uwalnia anionowe i amfoteryczne środki powierzchniowo aktywne, które pomagają w utrzymaniu czystości miski ustępowej oraz zapewniają przyjemny zapach w łazience.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )