Nic dwa razy się nie zdarza…?

Doroczny mecz: ASTOR kontra Automatyka z Tarnowa – tym razem bez cudów. Złoty Partner ASTOR po raz kolejny pokazał swoją klasę i po roku słabszej formy – powrócił na szczyt. W tym roku, oprócz tradycyjnego turnieju dwóch drużyn, odbyły się rozgrywki pomiędzy ASTORem a firmami, świadczącymi usługi związane z wdrażaniem automatyki w spółkach Grupy Kapitałowej AZOTY Tarnów – Automatyka, Automatika i ASTER ZAK. ASTOR w tym roku postawił na partnerskie relacje i pozwolił wygrać swoim rywalom wszystko, co było do wygrania. Tak mogłoby się wydawać, bo sądząc po zziajanych oddechach i pocie na czołach kadry polskiego dystrybutora – mecze nie były oddane bez walki. ASTOR ukończył turniej na czwartym miejscu, podczas gdy tarnowska Automatyka okazała się niekwestionowanym zwycięzcą całych zawodów.

Pomysł rozgrywek drużynowych zrodził się w przerwie rozmów handlowych, kiedy wyszło na jaw, że po obu stronach stołu negocjacyjnego siedzą fani piłki nożnej. Pierwszy mecz odbył się na hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie w 2006 roku i od tej pory drużyny kontynuują tradycję spotkań wymiennie na tarnowskiej i krakowskiej murawie. Drużyna Automatyki jest niekwestionowanym liderem piłkarskich pojedynków – tylko dwa razy, w siedmioletniej historii spotkań , drużynie ASTORa udało się pokonać rywala. W tegorocznych rozgrywkach na stadionie głównym Unii Tarnów, gospodarze po raz kolejny udowodnili swoją klasę. ASTORowi nie pomogły nowe powołania do kadry, zawodników z grona młodszych kolegów .

Turniej obejmował 4 drużyny, 6 meczów – każdy z każdym, 2 razy po 20 minut. Razem 120 minut gry z przerwami, za to na pełnym boisku! Nad spotkaniem czuwało 3 sędziów.

„Nie wygraliśmy żadnego meczu, ale w każdym prowadziliśmy otwartą grę, wyrównaną walkę i w każdym strzeliliśmy gola.” – komentuje zmęczony, ale mimo wszystko zadowolony Prezes ASTOR – Stefan Życzkowski. „Tak się zakończył nasz pierwszy turniej na pełnym boisku piłkarskim. Nie wiedziałem, że boisko jest takie duże – trzeba korzystać z każdej okazji – piłka może trafić do zawodnika tylko raz i nie można tego zmarnować. To jest inna gra, niż na mniejszych boiskach. Kto chce, może to sprawdzić sam.”

W sumie w turnieju padło 26 bramek.

Stefan Życzkowski dodaje: „Piłka nożna dlatego jest taka ciekawa i tyle osób się nią interesuje, bo słabszy może wygrać z silniejszym. Potrzebna jest dobra taktyka i trochę szczęścia.”

Po meczu zostały rozdane nagrody i puchary. Puchar przechodni ASTOR-Automatyka, przywieziony przez kadrę ASTORa – ubiegłorocznego zwycięzcę – pozostał w Tarnowie. Przez najbliższy rok, stojąc obok Pucharu Zawodów, będzie cieszył oczy pracowników Automatyki.

P.S. Integracja zakończyła się remisem – wszyscy bawili się równie dobrze  


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

O Automatyce Sp. z o.o
Przedmiotem działalności Spółki jest projektowanie, wykonawstwo, obsługa i serwis przemysłowych systemów pomiarów i sterowania. Zaplecze firmy stanowią nowoczesne pracownie diagnostyczne, remontowe i kalibracyjne dla przyrządów pomiarowych i elementów systemów sterowania oraz warsztaty mechaniczne. Spółka zatrudnia 200 pracowników dysponujących dużą wiedzą, doświadczeniem i znajomością procesów technologicznych z dziedzin: chemii, energetyki, ekologii.
Swoje usługi świadczy między innymi dla Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów, Grupy Lotos, Rafako S.A., Prochem S.A. oraz po za granicami naszego kraju.
Automatyka Sp. z o.o. jest Złotym Partnerem ASTOR w zakresie:
systemów sterowania
systemów wizualizacji i SCADA w technologii klasycznej
systemów sieci przemysłowych

O AUTOMATIKA Sp. z o.o.
AUTOMATIKA Sp. z o.o. powstała w wyniku restrukturyzacji remontowych Zakładów Chemicznych POLICE S.A. , przejmując całość usług Zakładu Automatyki. Firma działa na rynku od 1 kwietnia 2002 roku i zatrudnia około 171 wysoko wyspecjalizowanych pracowników – inżynierów, techników specjalistów branży automatyki przemysłowej. Spółka posiada duże doświadczenie w automatyzacji procesów produkcyjnych.

O ASTER ZAK Sp. z o.o.

Firma ASTER ZAK Sp. z o.o. powstała w 1999 roku z połączenia Zakładu Automatyki oraz Zakładu Elektrycznego, wyodrębnionych z Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” S.A. Spółka zatrudnia specjalistów o wysokich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu w branży automatyki przemysłowej oraz maszyn i urządzeń elektrycznych. Zakres działania ASTER ZAK obejmuje prace projektowe, wykonawstwo, uruchomienie, nadzór oraz serwis. Firma prowadzi serwis i utrzymanie ruchu urządzeń automatyki i elektrycznych w Zakładach Azotowych „Kędzierzyn” S.A., nadzoruje systemy sterowania procesami produkcji oraz wykonuje naprawy urządzeń polowych, zaworów regulacyjnych i innych.

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)