Cscape od Hornera „mówi” po polsku

Wprowadzenie do oferty nowych rozwiązań z zakresu kompaktowych sterowników programowalnych XL4e oraz urządzeń ZX adresowanych do złożonych aplikacji zbiegło się w czasie z udostępnieniem przez Horner APG nowej wersji oprogramowania narzędziowego Cscape 9.30 z polskim interfejsem.

Bezpłatne środowisko, jakim jest Cscape, pozwala na pisanie programów sterujących w pięciu dostępnych językach programowania oraz tworzenie ekranów operatorskich do wizualizacji pracy obiektu. Wykorzystana w oprogramowaniu jedna wspólna baza zmiennych zdecydowanie przyspiesza proces konfiguracji i uruchomienia obiektu. Wielu klientów ceni intuicyjność Cscape oraz łatwe korzystanie z zaawansowanych funkcji oferowanych przez urządzenia z oferty Horner APG.

Narzędzie posiada ponadto spore możliwości w zakresie poprawy obsługi instalacji. Są to między innymi mechanizmy automatycznego tworzenia raportów na podstawie danych zebranych przez sterownik, dokumentowania projektu czy możliwości konfiguracji składowania danych procesowych i alarmów.

Piotr Adamczyk, Menedżer Produktu w firmie ASTOR komentuje: „Promocyjna cena zakupu sterowników XL4e bardzo zachęca do wypróbowania rozwiązania zarówno obecnych, jak i nowych użytkowników. Dodatkowym bodźcem jest również bezpłatne oprogramowanie narzędziowe, które zostało wyposażone w polski interfejs po to, aby korzystanie z XL4e stało się jeszcze prostsze. Pomimo wieloletniego stażu na rynku i nieustannego rozwoju funkcjonalności, Cscape jest cały czas tak samo intuicyjny jak kiedyś, co klienci doceniają szczególnie.”

Ciekawostką jest proces powstawania polskiej wersji językowej Cscape. Co roku, w ramach programu praktyk, w firmie ASTOR wybierany jest Praktykant Roku. Ubiegłoroczny zwycięzca – Grzegorz Makuch – w nagrodę odbył miesięczny staż w siedzibie firmy Horner w Irlandii. Jednym z jego zadań było tłumaczenie Cscape na potrzeby polskiego rynku.

Grzegorz Makuch dodaje: „W międzyczasie na rynku zadebiutowały nowe sterowniki, których tłumaczona przeze mnie wersja oprogramowania narzędziowego nie obsługiwała. Dlatego moja przygoda z Cscape trwa – we współpracy z inżynierami z ASTORa koordynuję dalszy etap prac.”

Nowością w oprogramowaniu jest wbudowana obsługa programowania online, wspierana obecnie przez sterowniki serii XL4e oraz ZX.

Szczegółowe informacje dostępne są w serwisie firmy ASTOR na stronie http://www.astor.com.pl/produkty/sterowanie/oprogramowanie-narzedziowe/cscape.html


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: http://www.astor.com.pl/

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)