FERRO powiększa ofertę zaworów

Firma FERRO, niekwestionowany lider w sprzedaży zaworów na rynku polskim powiększa ofertę o gamę zaworów kulowych wodnych.

Wśród nowości znalazły się zawory z dławikiem nakrętno – nakrętne z korkiem i odpowietrznikiem oraz z końcówką do węża, zawory nakrętno – wkrętne z rączką w wersji standard PN16 i normal PN25, a także zawory kulowe wodne spustowe – w opcji standard oraz z uszczelką.

Zawory kulowe wodne stosowane są głównie w instalacjach ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania. W warunkach otwarcia zapewniają pełny przepływ medium zgodnie z normą. Posiadają Aprobatę Techniczną wydaną przez ITB, Atesty Higieniczne Państwowego Zakładu Higieny oraz Deklarację Zgodności producenta.

Materiałem, z którego wykonane są korpus i kula zaworu jest mosiądz. Kulę i trzpień uszczelniono teflonem PTFE. Korpusy i nakrętki wykonane zostały z wyprasek i obrabiane na obrabiarkach.

Charakterystyka techniczna zaworów kulowych wodnych została podana na stronie internetowej producenta, w zakładkach: Produkty i Katalogi (Cennik FERRO 2012 – część 2 Technika Grzewcza).

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z artykułem „Zawory kulowe FERRO w szerokiej gamie zastosowań„.

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)