Noc z dizajnem we Wrocławiu

Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu już po raz czwarty organizuje akcję „Dizajn udomowiony”, która potrwa od 31 maja do 30 czerwca. Jej uroczyste otwarcie nastąpi podczas wyjątkowej, jedynej takiej w roku Nocy z dizajnem, gdzie w godz. 20.00-24.00 będzie gościć wielu szefów i menedżerów polskich firm, uznanych projektantów i przedstawicieli mediów. Sama śmietanka.

Obowiązkowa obecność Amiki we Wrocławiu związana jest z wysokim, światowym poziomem wzornictwa produktów z logo Amica. Po sukcesach w Essen i wystawie w Mediolanie kolejne polskie miasto ma okazję poznać z bliska rodzimy sprzęt, który zachwycił zagranicznych fachowców. Atmosfera nocnej przygody może tylko zaostrzyć apetyt na bliższy kontakt z przedmiotami pożądania gospodarstw domowych.

Wrocławska akcja promująca polskie wzornictwo i prezentująca najnowsze, często premierowe propozycje znanych marek stanowi ważne wydarzenie w świecie wyposażenia wnętrz spod znaku made in Poland. W stolicy Dolnego Śląska Amica pokaże to, co – według ekspertów – ma w tej chwili najlepszego: wyróżnione nagrodami Red Dot Design piekarniki Integra i Zen. Pod osłoną nocy, w intrygującej scenerii zaprezentowane zostaną urządzenia, które wyznaczają nowe trendy.

O piekarniku Zen zrobiło się głośno po przyznaniu mu w tym roku nagrody Red Dot w największym i najsłynniejszym konkursie wzornictwa w Essen, który od kilkudziesięciu lat przyciąga najbardziej znane firmy z całego świata. Urządzenie to zostało skonstruowane przez Amikę z myślą o tych użytkownikach sprzętu AGD, którzy cenią sobie spokój i harmonię, a swój dom traktują jak azyl i szukają w nim wyciszenia. Odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Amica Zen stworzony został z unikalnych dla piekarnika materiałów – front jest wykonany z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem. W ten prosty sposób tworzy się emocjonalna więź twórcy i producenta z odbiorcą sprzętu, który sam określa jego ostateczny wygląd.

Z kolei piekarnik do zabudowy Integra, obiekt marzeń i westchnień, został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award Honourable Mention w 2011 roku. Trzeba jednak podkreślić, że urządzenie jest nie tylko piękne, ale i mądre (na swój sposób oczywiście) – zostało wyposażone w innowacyjny system I-Cook Timer, który ułatwia codzienną pracę w kuchni. To odpowiedź Amiki na oczekiwania nowoczesnych gospodarstw domowych, w dodatku pięknie opakowana. Intuicyjna obsługa sprzętu przenosi użytkowników piekarnika Integra do zupełnie innej epoki, a efekty jego pracy zasługują na najwyższą półkę.

We Wrocławiu na jednej nocy się nie skończy. To zaledwie preludium. Szczytowe osiągnięcia konstruktorów Amiki i projektantów będzie można podziwiać przez cały czerwiec. Zresztą – podziwiać je można nie tylko na wystawie wzornictwa, ale również w swoim domu. Wystarczy mieć własną Integrę lub Zen.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)