Geberit On Tour

Już na początku kwietnia zaprzyjaźnieni instalatorzy otrzymali od firmy Geberit zaproszenia na imprezę otwarcia On Tour. Warunkiem uczestnictwa była doskonała znajomość produktów Geberit oraz posiadanie własnych 2oo (dwóch kółek). Prawie wszyscy myśleli, że to kolejny, 3 już zlot motocyklowy Geberit Training Camp. I tak jak co roku, przedstawiciele Geberit mogli liczyć na prawie 100% frekwencję.

8 maja wszyscy motocykliści – instalatorzy, doradcy Geberit i kilku handlowców spotkało się w ośrodku wypoczynkowym CSK w Jachrance. Tam przeszli gruntowne szkolenie z zakresu „Nowości 2012” przed największym wydarzeniem tego roku organizowanym przez Geberit. Drugiego dnia instalatorzy mieli wystąpić w roli ekspertów – praktyków dla zaproszonych dziennikarzy, a wędrujące stoisko On Tour składające się z samochodu Land Rover Defender oraz przyczepy zaopatrzonej w ekspozycje systemów instalacyjnych Geberit miało zdać swój pierwszy i najważniejszy egzamin. Doradcy Handlowi Geberit po raz pierwszy rozłożyli i złożyli stoisko On Tour, podzieleni na role po raz pierwszy zajmowali się gośćmi, prezentując różne systemy Geberit.

Impreza otwarcia Geberit On Tour rozpoczęła się 9 maja o 13.13 wjazdem 35 motocyklistów-instalatorów na plac manewrowy jednej z najlepszych szkół motocyklowych w Warszawie – Pro-Motor. Stara Hala samolotowa lotniska na Bemowie dała idealne tło do pełnej niespodzianek, męskiej imprezy.

Na zaproszeniu firma Geberit postawiła kilka odważnych tez, które w czasie trwania On Tour będą udowadniane niemal codziennie, a w czasie otwarcia były testowane po raz pierwszy publicznie:

– Czy ciśnienie 100 atmosfer jest w stanie zagrozić naszym rurom
– Czy nasze połączenie wytrzymają holowanie 2 tonowego samochodu
– Czy można w 5 minut złożyć ściankę instalacyjną, która wytrzyma obciążenie 400 kg?

W odpowiedzi na pierwsze pytanie  –  instalatorzy w każdej lokalizacji będą mogli obejrzeć zniszczeniową próbę ciśnieniową, przeprowadzoną na własnoręcznie wykonanym fragmencie instalacji w systemie Mepla. (na imprezie otwarcia zniszczenie nastąpiło przy 120 atmosferach). Zacisk Mepla został także przetestowany w czasie holowania 2-tonowego samochodu i zakończył się pełnym sukcesem.

Na ostatnie – trzecie pytanie z zaproszenia odpowiedź dali Doradcy firmy Geberit, którzy na oczach dziennikarzy i instalatorów złożyli wolnostojącą ściankę do WC i umywalki w niecałe 4 minuty.

W taki oto niestandardowy sposób firma Geberit przekonywać będzie w tym roku instalatorów z całej Polski do swoich systemów. Oprócz tego typu działań pod dwoma namiotami można zobaczyć ekspozycje zaciskowych systemów rurowych Geberit Mepla i Mapress oraz bezszumowej instalacji kanalizacyjnej PP-Silent. Geberit GIS jest także ważnym elementem całego widowiska – przecież to system, który znacznie ułatwia i skraca montaż instalacjki w każdej łazience.
Z całą pewnością motoryzacyjny charakter przedsięwzięcia „On Tour” ma na celu ściągnięcie jak największej ilości instalatorów na spotkania w hurtowniach i zachęcenie ich do poświęcenia kilku minut na rozmowę z przedstawicielami firmy Geberit.

Najbardziej spektakularnym elementem imprezy okazała się jednak prezentacja jednego z najlepszych kierowców wyścigowych Polski Wojtka Chuchały w swoim rajdowym wozie Subaru Impreza.  Wystarczyło kilka okrążeń, żeby przekonać wszystkich uczestników, że umiejętności młodego kierowcy stoją na najwyższym poziomie. Kilku uczestników imprezy mogło także wziąć udział w przejazdach driftowych razem z kierowcą Subaru. 2 komplety opon wytartych na betonowym podłożu, zapach spalin i ryk silnika – oto wspomnienia, które pozostaną na długo.

Dbając jednak o to, aby podnosić umiejętności naszych gości zarówno te zawodowe jak i te, które pozwalają na wspólne motocyklowe spotkania firma Geberit zorganizowała 3-godzinne szkolenie dla motocyklistów. Poprowadził je znany i doświadczony instruktor jazd doszkalających z Pro-Motora. Mamy nadzieję, że taką atmosferę, zaangażowanie, pogodę i frekwencję uda nam się utrzymać do końca września  tego roku, kiedy to On Tour rozpocznie swoje „zimowanie”.

Podsumowując:
Od 9 maja 2012 r. przedstawiciele firmy Geberit Sp. z o.o. rozpoczynają swoją wieloletnią podróż po Polsce-  „Geberit On Tour”.  W czasie spotkań będą prezentować nie tylko wszystkie dobrze znane i lubiane systemy instalacyjne i rurowe, ale także nowości z roku 2011 i 2012. Dzięki temu instalatorzy z całej Polski będą mogli uaktualnić swoją wiedzę, zapoznać z nowymi trendami w technologii sanitarnej. Zaprezentują także w interesujący i niebanalny sposób największe zalety systemów Geberit. Żeby zachęcić instalatorów do wzięcia udziału w imprezach firma Geberit zdecydowała się połączyć męskie zainteresowania z programem wizyt. Na każdą imprezę przyjadą pięknym, klasycznym Land Roverem Defenderem, a najlepszych 45 instalatorów z każdej lokalizacji weźmie  udział w finałowej imprezie organizowanej wspólnie z głównym Partnerem Subaru Import Polska – Szkoleniu pt.: „Doskonalenie techniki jazdy”, które odbędzie się na jesienią 2012r. na torze wyścigowym w Kielcach. W imprezie otwarcia wzięło udział ponad 90 osób. W 2012r. Geberit Sp. z o.o. zaplanował 46 imprez On Tour. Defender przejedzie 10.000 km w podwójnym okrążeniu po Polsce.

Geberit Sp. z o.o. www.geberit.com.pl
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY GEBERIT (PRESS BOX)