AGH po technologicznej stronie mocy

Już w najbliższą środę, 23 maja, odbędzie się kolejne seminarium dla studentów z cyklu: Moc Technologii na AGH. Tym razem spotkanie poświęcone zostanie tematyce technologii informatycznych w przemyśle. Partnerami inicjatywy seminariów z ASTORem są Katedra Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej i Koło Naukowe INTEGRA.

Jakie są trendy w przemysłowych systemach IT? Jak maluje się ich przyszłość w industrialnym świecie? Prowadzący wykład „Technologie informatyczne w przemyśle” – Artur Talaga, Z-ca Dyrektora Oddziału ASTOR Kraków i Specjalista ds. Oprogramowania Przemysłowego, odpowie na pytania najbardziej nurtujące uczestników.

„Spotkanie ma celu przybliżyć funkcje i kategorie rozwiązań, służących do kontroli, sterowania, wizualizacji i raportowania w aplikacjach przemysłowych, w tym m.in.: systemów HMI/SCADA, MES/EMI, komputerów przemysłowych, czy paneli operatorskich. Ponieważ o systemach informatycznych nie da się mówić „na sucho” – zaprezentuję uczestnikom przykładowe aplikacje wizualizacyjne i inne popularne narzędzia, których funkcjonalność udokumentuję realnymi przykładami wdrożeń.” – zachęca Artur Talaga.

Seminarium rozpoczyna się o godzinie 17:30, w sali wykładowej 201 budynku D6 Wydziału EAIiE przy AGH. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich studentów kierunków technicznych!!!

Plan wykładów Moc technologii na AGH:

  • 23 maja – Technologie informatyczne w przemyśle
  • 30 maja – Przyjazna robotyka
  • 13 czerwca – Inteligentne systemy sterowania

Do tej pory, w ramach cyklu, 9 maja odbył się wykład pt. Optymalizacja Just-In-Time


ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci podczas studiów mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)