SILKA YTONG na targach budownictwa w Bielsku-Białej

W 2011 r. inwestorzy indywidualni w powiecie bielskim* oddali do użytku 885 domów jednorodzinnych, rozpoczęli budowę 1 269 domów i uzyskali pozwolenia na 1 320 nowych inwestycji. Analiza SILKA YTONG w oparciu o dane GUS potwierdza potencjał tego regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

Stabilna koniunktura
Według Anny Waszczuk, analityka rynku producenta materiałów SILKA i YTONG, w tym roku można spodziewać się jeszcze większej aktywności inwestorów w segmencie budownictwa jednorodzinnego w powiecie bielskim*. Potwierdzają to dane statystyczne za 2011 r. – w ubiegłym roku inwestorzy rozpoczęli budowę aż o 15 proc. więcej inwestycji niż w 2010 r. i uzyskali o 3 proc. więcej pozwoleń na budowę na domów jednorodzinnych niż w 2010 r.

– W powiecie bielskim* inwestorzy indywidualni wykazują znacznie większą aktywność niż deweloperzy. Świadczy o tym liczba wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, która w 2011 roku była ponad trzy i pół razy wyższa niż w budownictwie wielorodzinnym, a liczba rozpoczętych budów – prawie ośmiokrotnie wyższa – komentuje Anna Waszczuk, analityk producenta materiałów SILKA i YTONG.

Oprócz ożywienia w budownictwie jednorodzinnym w powiecie bielskim można także zauważyć zmianę w preferencjach inwestorów w odniesieniu do powierzchni użytkowej budowanych domów.

– W ostatnim czasie większość inwestorów indywidualnych wybiera małe budynki jednorodzinne o powierzchni użytkowej do 120 m2 o prostej i nowoczesnej bryle – mówi Aleksandra Gołowacz, Ekspertka Budowy SILKA YTONG. – Inwestorzy zwracają większą uwagę na koszty, z jakimi ma wiązać się budowa domu oraz na energooszczędność i związane z tym koszty eksploatacyjne budynku – dodaje.

Zmiany dotyczą także technologii budowy domów, a w szczególności ścian. Aleksandra Gołowacz, Ekspertka Budowy SILKA YTONG wyjaśnia, jakie podejście mają obecnie inwestorzy:

– Aktualnie najpopularniejszą technologią na Śląsku jest technologia tradycyjna murowana, w tym ściany zewnętrzne jednowarstwowe i dwuwarstwowe ocieplane zazwyczaj styropianem. Ściany trójwarstwowe nie są zbyt popularne w nowym budownictwie, ze względu na wysokie koszty inwestycyjne – podsumowuje Aleksandra Gołowacz, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Aktywność inwestorów i dobra koniunktura w sektorze budownictwa mieszkaniowego w powiecie bielskim powodują, że w dniach 20-22 kwietnia w Bielsku Białej na Targach Twój Dom wielu czołowych producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, zaprezentuje swoją ofertę w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych.

Dlaczego warto odwiedzać stoisko SILKA YTONG?
Odwiedzający targi w Bielsku-Białej będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku 4A. Poznanie z bliska technologii i akcesoriów budowlanych pomoże im wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA YTONG i YTONG MULTIPOR oraz poradami dotyczącymi energooszczędnego budowania. Na stoisku inwestorzy będą mogli również sprawdzić, dlaczego ściany z bloczków SILKA i YTONG wznosi się szybko i prosto.

– Targi umożliwiają zweryfikowanie wiadomości na temat materiałów i technologii stosowanych w budownictwie, zdobytych w ogólnie dostępnych mediach – mówi mgr inż. Krzysztof Hałat, Ekspert Budowy SILKA YTONG. – Bezpośrednia wymiana zdań z  przedstawicielami poszczególnych firm pomaga zrozumieć wiele kwestii związanych z budownictwem – dodaje mgr inż. Krzysztof Hałat.

Podobną opinię ma inny Ekspert Budowy SILKA YTONG, Ryszard Bogacki: Uczestnictwo w targach budowlanych daje możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i akcesoriami stosowanymi w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Można nawiązać współpracę z firmami zajmującymi się projektowaniem i wykonawstwem w zakresie konstrukcji budynków, instalacji, jaki i różnego rodzaju sieci.

Do dyspozycji zwiedzających, na stoisku 4A, będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy ciepłego i przyjaznego mieszkańcom domu. Ponadto na stoisku nr 39 dyżurować będzie Ekspert Budowy SILKA YTONG – mgr inż. Krzysztof Hałat.

– Targi stanowią ważne wydarzenie nie tylko dla potencjalnych inwestorów, ale także dla poszczególnych firm, dając możliwość konfrontacji, wymiany fachowych opinii, współpracy, czego efektem jest promowanie i ekspansja na rynek firm o najwyższej jakości – zachęca do odwiedzin mgr inż.  Krzysztof Hałat.

Zachęcamy do nabywania wiedzy o nowatorskich rozwiązaniach budowlanych bezpośrednio u specjalistów SILKA YTONG oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami. Dzięki tym działaniom inwestorzy będą mogli rzetelnie i solidnie przygotować się do dużego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w targach Twój Dom, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia, w Hali Wystawowej, przy ul. Karbowej 26. Targi można odwiedzać w godzinach od 10:00 do 18:00.

* Dane dot. powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała na prawach powiatu.

###


XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)