Konkurs Deante rozstrzygnięty – znamy już „Produkt z najwyższej półki”!

Od października 2011 roku trwały zmagania studentów i absolwentów uczelni wzorniczych z całej Polski, którzy dołożyli wszelkich starań, by w ramach konkursu organizowanego przez Deante zaprojektować nowoczesną i oryginalną serię zlewozmywaków granitowych i baterii. Obecnie znamy już najbardziej kreatywnych młodych projektantów i ich zwycięskie projekty.

 Dwuetapowy konkurs „Projekt produktu z najwyższej półki”, zorganizowany przez firmę Deante trwał pięć miesięcy. Pierwszy etap przyniósł 120 zarejestrowanych prac, które były wyrazem kreatywności i pomysłowości zgłaszających się młodych adeptów wzornictwa przemysłowego – wśród nadesłanych prac znalazły się grafiki, rysunki techniczne, a nawet makiety 3D. Po wstępnej selekcji jury wyłoniło autorów 11 projektów zlewozmywaków i 10 projektów baterii, którzy rozpoczęli pracę nad rozwojem swoich pomysłów w kolejnym etapie konkursu.

Deante dołożyło wszelkich starań, by pomóc w jak najwydajniejszej pracy nad projektami. Finaliści współpracowali z Managerami Produktów oraz mieli możliwość odwiedzenia jednego z zakładów produkcyjnych Deante, by jak najlepiej dostosować projekty do wymogów technologicznych produkcji i przystosowania ich do potencjalnego wdrożenia. „Bardzo ważna była dla nas możliwość przełożenia projektów i najśmielszych pomysłów na rzeczywistość produkcyjną, dlatego ocenialiśmy prace pod kątem realnej możliwości produkcji seryjnej. Nie mniej ważne było dla nas innowacyjne podejście i pomysłowość, jeżeli chodzi o dodatkowe funkcjonalności. Konkurs pokazał, że połączenie designu i kreatywności młodych projektantów z naszym doświadczeniem i możliwościami produkcyjnymi może zaowocować naprawdę rewolucyjnymi projektami” – mówi Anna Kowalska z Deante, członek jury.

Autorami zwycięskich projektów są studenci łódzkiej ASP. Bogumiła Zawada stworzyła bezkompromisowy projekt zlewozmywaka GARDEN, który został jednogłośnie wybrany przez jury. Więcej emocji wzbudziły projekty baterii – po dłuższych naradach i głębokiej analizie wybór padł na Grzegorza Brzozowskiego i jego serię baterii LUNAM. Zwycięscy projektanci otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. PLN, a firma – potężny zastrzyk inspiracji.

Deante Sp. J. www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)