ASTOR zaprasza na Festiwal Technologii w Lesznie

W kalendarzu imprez pojawiło się nowe, ciekawe wydarzenie, dedykowane miłośnikom informatyki i robotyki – Festiwal Technologii, który odbędzie się 13 kwietnia w Lesznie Wielkopolskim. Ze względu na popularyzację nowoczesnych technologii wśród młodzieży, Festiwalem zainteresowała się firma ASTOR i przyłączyła się do przedsięwzięcia. Jednym z punktów programu będzie spotkanie z robotem Kawasaki, a wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, co potrafią i do czego są wykorzystywane japońskie roboty.

Festiwal Technologii skierowany jest do uczniów i młodzieży szkół powiatu leszczyńskiego oraz wszystkich interesujących się nowoczesnymi technologiami. Jego inicjatorami są nauczyciele, specjaliści, pasjonujący się nowymi technologiami. Organizatorom udało się przyciągnąć do wydarzenia najlepszych ekspertów branży IT, którzy będą przedstawiać zaawansowane rozwiązania technologiczne – zastosowanie technologii informacyjnej zarówno w nauce, jak i w przemyśle.
W programie przewidziany jest między innymi wykład o innowacyjnych zastosowaniach robotów Kawasaki, który poprowadzi Dominik Otocki z firmy ASTOR.

Ideą tego przedsięwzięcia jest stworzenie możliwości uzupełnienia informacji zdobytych na lekcjach czy wykładach, ciekawymi faktami przedstawionymi przez ekspertów z branży – nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej.

Wachlarz poruszanych tematów jest bardzo szeroki: tworzenie stron internetowych, projektowanie gier komputerowych, robotyka, grafika komputerowa. Każdy, kto interesuje się informatyką i robotyką znajdzie coś dla siebie.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach tematycznych. Swój udział potwierdzili już wykładowcy z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu czy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

W ramach inicjatywy odbędą się także konkursy: I Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce (trzy poziomy edukacyjne: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), konkurs plastyczny: „Mój przyjaciel Robot” (dwie kategorie: przedszkolaki, szkoły podstawowe kl. I-III).

Udział w Festiwalu Technologii jest całkowicie bezpłatny!

Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się na stronie www.festiwaltechnologii.pl


ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci oraz uczniowie szkół technicznych mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

Firma ASTOR jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)