„Ocieplenie od wewnątrz” – podsumowanie konferencji dla zarządców nieruchomości w Krakowie

W konferencji „Ocieplanie budynków od wewnątrz”, zorganizowanej dla zarządców nieruchomości i architektów przez Xella Polska, uczestniczyło 80 osób. Spotkanie odbyło się 6 marca w Krakowie i rozpoczęło marcowy cykl konferencji dotyczący izolacji od wewnątrz. Na konferencje w Poznaniu (19.03), Wrocławiu (23.03), Łodzi (26.03) i Gdańsku (29.03) można zarejestrować się poprzez stronę: http://www.budowane.pl/konferencja-zarzadcy.

Ponad połowa zarządców, którzy wzięli udział w konferencji, często spotyka się z sytuacją, gdy ocieplenie od wewnątrz nie jest możliwe – tak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród uczestników spotkania. Ocieplanie od wewnątrz jest rozwiązaniem zarówno w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej, jak i architektonicznej. Izolacja od wewnątrz może być także zastosowana w sytuacji ograniczenia praw własności, konfliktu interesów lub braku jednomyślnej decyzji lokatorów w kwestii ocieplenia całej elewacji budynku. W ankietach zarządcy przyznają także, że coraz częściej rozmawiają na tematy związane z ociepleniem od wewnątrz z innymi osobami m.in. lokatorami budynków.

– Kwestia ocieplenia od wewnątrz wzbudza duże zainteresowanie wśród zarządców nieruchomości, o czym świadczy wysoka frekwencja na konferencji w Krakowie. Z uwagą przyglądamy się nowoczesnym technologiom w zakresie poprawy izolacji cieplnej budynków, których nie można ocieplić od zewnątrz – mówi Piotr Przybylski, Prezes Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie, partnera konferencji.

Uczestnicy konferencji w Krakowie mieli okazję zdobyć ogólną wiedzę o możliwościach zastosowania ocieplenia od wewnątrz, którą będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

– Zarządców nieruchomości, którzy są zainteresowani poprawą parametrów cieplnych budynków od wewnątrz serdecznie zapraszamy na konferencje w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. Tematyka spotkań będzie dotyczyła fizyki budowli oraz analizy zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz – mówi jeden z prelegentów Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG.

Na marcowych konferencjach przedstawiona zostanie także charakterystyka systemów ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem specyfikacji i właściwości mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Zachęcamy zarządców nieruchomości do udziału w kolejnych spotkaniach. Udział w konferencjach jest bezpłatny i zapewnia 4 godziny edukacyjne wymagane przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Terminy i lokalizacje konferencji:
19 marca (poniedziałek), Poznań, Centrum Konferencyjne Adam’s, ul. Matejki 62 – http://www.budowane.pl/konferencja-poznan
23 marca (piątek), Wrocław, Centrum Konferencyjne WPP, ul. Fabryczna 10 – http://www.budowane.pl/konferencja-wroclaw
26 marca (poniedziałek), Łódź, Centrum Biznesowe SYNERGIA, ul. Wólczańska 128/134 – http://www.budowane.pl/konferencja-lodz
29 marca (czwartek), Gdańsk, Hotel Qubus, ul. Chmielna 47-52 – http://www.budowane.pl/konferencja-gdansk

Informacja o YTONG MULTIPOR
Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR produkowane są z naturalnych surowców: wapna, piasku, cementu i wody. Materiał ten cechuje wysoka izolacyjność termiczna, niepalność (klasa reakcji na ogień A1) oraz bardzo dobra paroprzepuszczalność. Zastosowanie bloczków YTONG MULTIPOR zmniejsza straty ciepła budynku oraz pomaga w regulacji wilgotności pomieszczeń.


###
XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)