Amica wyróżniona Red Dot: best of the best 2012

Red Dot Design Award to największy i najsłynniejszy na świecie konkurs wzornictwa.  Od 1955 roku przyciąga najbardziej znane firmy świata pragnące zaprezentować swoje możliwości i najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 14 000 uczestników z 70 krajów, a nagrody i prestiżowe tytuły otrzymywały marki cenione na wszystkich kontynentach.

W bieżącym roku do Red Dot Award: Product Design w 19 kategoriach zgłosiło się aż 1 800 firm i niezależnych projektantów z 58 krajów. Wspominamy o tym nie bez kozery. W 2011 r. Amica wróciła z Essen w Niemczech, gdzie odbywała się Red Dot Gala, z wyróżnieniem Red Dot Honourable Mention za piekarnik Integra EBI 81074 C. Tego typu nagroda sprawia, że zainteresowanie jak snop światła skupia się nie tylko na uhonorowanym przedmiocie, ale i na marce, która wprowadza go na rynek.

O tym, że nie był to przypadek, świadczy kolejne, tegoroczne wyróżnienie – nagroda Red Dot za piekarnik Zen. Dobra passa design made in Amica została więc przedłużona. To miłe uczucie, gdy świat docenia efekty pracy rodzimych marek. Miłe również dlatego, że docenia strategię Amiki, która postawiła na wzornictwo, co – jak widać – przynosi wymierne efekty. Głos ekspertów zasiadających w jury nagrody Red Dot jest jak znak prestiżu, z którym nowy produkt z Wronek może już wyruszyć na podbój świata.

Piekarnik Zen został stworzony przez Amikę z myślą o tych użytkownikach sprzętu AGD, którzy cenią sobie spokój i harmonię, a swój dom traktują jak azyl i szukają w nim wyciszenia. Amica Zen odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i staje w opozycji do wszechogarniającej, nachalnej, wręcz „krzyczącej” technologii, która dominuje nad człowiekiem na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach. Piekarnik Amica Zen pomaga „uspokoić” i „wyciszyć” przestrzeń w naszych domach, aby użytkownicy mogli cieszyć się wymarzonym otoczeniem.

Zen stworzony został z unikalnych materiałów – front jest wykonany z  matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem. W ten prosty sposób tworzy się emocjonalna więź twórcy i producenta z odbiorcą sprzętu.

Wyróżniony nagrodą Red Dot piekarnik Amiki Zen otwiera nowy rozdział w dziejach sprzętu AGD. To nie człowiek ma się dopasować do technologii, czyli użytkownik do urządzenia, ale na odwrót – urządzenie zostało pomyślane tak, aby stanowiło odpowiedź na oczekiwania użytkownika, aby technologia była zgodna z potrzebami człowieka i jego wyobrażeniami o domu jako bezpiecznej przystani, gdzie panuje pełna harmonia.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)