Profesal Maintenance – nowoczesny system klasy CMMS dla działów utrzymania ruchu

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na systemy wspomagające pracę służb utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych, firma ASTOR wprowadziła do swojej oferty system – Profesal Maintenance.

Firma ASTOR – lider na rynku systemów do zarządzania produkcją klasy MES (Manufacturing Execution Systems), poszerza swoją ofertę o rozwiązanie dedykowane dla działów utrzymania ruchu. Profesal Maintenance to nowy, efektywny system klasy CMMS (Computerised Maintenance Management Systems), zbudowany w oparciu o Biznesową Platformę Informatyczną Profesal.

Oprogramowanie pozwala na kompleksową obsługę parku maszynowego, zarządzanie zespołem pracowników oraz integrację z innymi systemami przemysłowymi. Dzięki tej integracji, zgłaszanie awarii z linii produkcyjnej zostaje uproszczone i zautomatyzowane, co przynosi wymierne korzyści w postaci minimalizacji czasu reakcji na zaistniały problem oraz gwarancję dostępności linii produkcyjnej.

„Profesal Maintenance charakteryzuje się zdecydowanie ponadprzeciętną elastycznością konfigurowania, pozwalającą na szybkie i dokładne dopasowanie oprogramowania do specyficznych potrzeb klientów.” – podkreśla Prezes firmy ASTOR, Stefan Życzkowski.

System może zostać zintegrowany z innymi aplikacjami przemysłowymi, jak SCADA, MES, Historian i ERP. W rezultacie, działające już systemy zyskują nowe funkcjonalności pozwalające na efektywniejszą pracę służb utrzymania ruchu.

Szybki dostęp do informacji związanych z danym urządzeniem sprawia, że pracownik utrzymania ruchu, jeszcze przed przystąpieniem do naprawy bądź przeglądu urządzenia, może zapoznać się z cyfrową dokumentacją instalacji oraz prześledzić historię powiązanych zgłoszeń serwisowych i sposobów ich rozwiązania.

W przypadku zadań planowanych, takich jak, remonty i przeglądy okresowe maszyn, Profesal Maintenance dostarcza wygodne narzędzia pozwalające na tworzenie harmonogramów prac. System pozwala również na przechowywanie informacji o przebytych przez pracowników szkoleniach, posiadanych uprawnieniach i kwalifikacjach. Dzięki temu osoba tworząca harmonogram pracy, może w optymalny sposób zaplanować jego realizację, przydzielając właściwych pracowników do odpowiednich zadań.

Kadra kierownicza zyskuje dostęp do szerokiej gamy raportów informujących o najczęściej występujących awariach oraz urządzeniach, na których konkretny typ awarii występuje najczęściej i wielu innych, podlegających modyfikacji zgodnie z potrzebami firmy.

Niewygórowane wymagania sprzętowe aplikacji klienckiej Profesal Maintenance umożliwiają jej uruchomienie na standardowym komputerze klasy PC, dzięki czemu wdrażanie systemu nie niesie ze sobą wysokich kosztów związanych z rozbudową infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa.

System występuję w trzech podstawowych wersjach, dając możliwość wyboru funkcjonalności dopasowanej do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki temu cena systemu staje się elastyczna i osiągalna dla każdej firmy.

Jeśli to nie wystarcza, istnieje możliwość rozbudowy systemu do wersji udostępniającej bardziej zaawansowane funkcje.

Więcej informacji o Profesal Maintenance na stronie internetowej: http://www.astor.com.pl/produkty/rozwiazania-it-dla-przemyslu/systemy-cmms.html


O Profesal
Spółka jest  producentem Biznesowej Platformy Informatycznej Profesal, innowacyjnego oprogramowania do zarządzania firmami. Rozwiązanie pozwala zarządzać projektami, monitorować stan wykonania zadań, wspiera sprzedaż i posprzedażową obsługę klienta (CRM), umożliwia archiwizację dokumentacji, zarządzanie zasobami  organizacji oraz budowanie bazy wiedzy. Program charakteryzuje się wysoką elastycznością. Może być dowolnie konfigurowany i dostosowywany do indywidualnych potrzeb klientów, przez co może zostać wykorzystany w każdej firmie, niezależnie od segmentu rynku, w którym ona działa. Profesal jest dostępny w dwóch konfiguracjach branżowych, wspierających odpowiednio przedsiębiorstwa inżynieryjne (jak biura projektów, firmy wdrożeniowe) oraz firmy szkoleniowe. Więcej informacji o produkcie dostępnych jest na stronie: www.profesal.pl

O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)