Integra, co piecze i zgarnia nagrody

Od 20 do 30 października odbywał się w Łodzi festiwal designu. Była to już piąta edycja tej cyklicznej imprezy, na której można było obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów wyznaczających trendy we wzornictwie. Była to też okazja do spotkania znakomitych twórców oraz specjalistów z branży projektowania, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dla Amiki punktem kulminacyjnym okazał się plebiscyt Must Have (musisz to mieć), w którym nagradzano zgłoszone projekty. Wśród laureatów znalazł się piekarnik Integra.

Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 roku jest okazją do spotkań i wymiany myśli oraz doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym designem i dla biznesu. Dzięki staraniom organizatora oraz wsparciu licznych partnerów festiwal w ciągu kilku lat urósł do rangi największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu. Prezentuje on design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu – Change! – miało podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem również w myśleniu o projektowaniu.

Centralnym punktem festiwalu Łódź Design jest zawsze tematyczny program główny, składający się z wystaw, a jego dopełnienie stanowi bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących. Wśród nich centralne miejsce zajmują: wykłady prowadzone przez światowej sławy specjalistów, konkurs dla młodych projektantów Make me! oraz przegląd Portfolio, który umożliwia studentom i absolwentom szkół artystycznych konfrontację swoich pomysłów z profesjonalistami (projektantami i producentami). Jedną z imprez towarzyszących festiwalowi jest plebiscyt Must Have, w którym grupa ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów (głównie pism wnętrzarskich) i ważnych ośrodków designu w Polsce i za granicą, wskazuje najciekawsze projekty rodzimego designu.

Spośród 150 nominowanych przedmiotów wybrano w tym roku 43 produkty, które były rekomendowane jako przykłady mądrej i świadomej strategii inwestowania w design. W gronie laureatów Must Have 2011 znalazły się duże i znane przedsiębiorstwa, a także małe, rodzinne i przyjacielskie inicjatywy z dziedziny meblarstwa, dekoracji wnętrz, oświetlenia, opakowań i zabawek. W tej kategorii nie chodziło bowiem o wielkość producenta, ale o jakość designu. W każdym przypadku o wyborze decydowały: innowacyjność, funkcjonalność oraz uroda projektu. Te cechy zostały dostrzeżone i docenione w przypadku piekarnika Integra produkowanego przez Amikę, który został zaprojektowany przez zespół, do jakiego należą: Joanna Krzywda, Michał Biernacki, Piotr Derda, Tomasz Jenek.

To kolejne wyróżnienie dla tej linii nowoczesnego sprzętu powstającego w Amice. Cieszy więc niezmiernie fakt, iż oprócz tego, że Integra sama przyciąga uwagę i wyróżnia się na tle otoczenia, jest również wyróżniana przez innych – znających się na rzeczy projektantów i fachowców. Takie zainteresowanie dobrze jej wróży na przyszłość.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)