Kontrakt Lafarge Gips i ASTOR w zakresie oprogramowania Wonderware

ASTOR – dystrybutor oprogramowania Wonderware, podpisał kontrakt z wiodącym na polskim rynku producentem płyt gipsowo-kartonowych – firmą Lafarge Gips. Usługa zapewni aktualizację licencji całego zakładowego systemu monitoringu i wizualizacji produkcji SCADA, zainstalowanego w fabryce w Leszczach, opartego na oprogramowaniu Wonderware.

W ramach zawartej umowy, zakład otrzyma bezpłatny dostęp do najnowszych wersji posiadanego oprogramowania Wonderware oraz wsparcie techniczne przez dwa lata.

Jest to już kolejny tego typu kontrakt, podpisany ostatnio przez firmę ASTOR. Podobną usługę zamówiła wcześniej spółka Azoty Tarnów, dla swojego zakładowego systemu SCADA.

„Podpisany kontrakt chroni inwestycję, jaką są posiadane licencje oprogramowania przemysłowego, w kilku wymiarach. Od strony pomocy technicznej daje on priorytetowy dostęp do inżynierów wsparcia, tak w Polsce, jak i u producenta. Pozwala on także na pełne wsparcie od strony twórców tego oprogramowania – także pod względem tworzenia tzw. łatek systemu. Wymiar ekonomiczny określa zapewnienie bezpłatnych uaktualnień do najnowszych wersji oprogramowania – a w skali przedsiębiorstwa są to niebagatelne kwoty. Kontrakt, gwarantując niższe koszty uaktualnienia oprogramowania, już od pierwszego dnia obowiązywania, znacząco wpływa na obniżenie kosztów posiadania zaawansowanych systemów, używanych przy produkcji. Z powyższego wynika, że używane aplikacje nie „starzeją” się, ale są utrzymywane w jak najlepszej kondycji i przygotowane do nowych wyzwań rynku – a to z pewnością współgra z założeniami rozwoju firmy Lafarge Gips.” – komentuje Wojciech Pawełczyk, Menadżer ds. Produktów Wonderware w firmie ASTOR.

Unowocześnianie i zwiększanie bezpieczeństwa przemysłowej infrastruktury IT oraz kluczowych systemów produkcyjnych, to zauważalny trend kilku ostatnich miesięcy. Nie bez znaczenia jest tutaj ugruntowanie pozycji najnowszych systemów operacyjnych: Microsoft Windows 7 oraz Windows 2008 Server, dla których pełne wsparcie dostępne jest w aktualnych wersjach oprogramowania Wonderware.

Lafarge Gips w Polsce posiada 3 zakłady produkcyjne, w tym wytwórnię w Leszczach (woj. świętokrzyskie), która należy do najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Europie. Opiekę nad systemem Wonderware w zakładzie w Leszczach sprawuje firma J.T.C. z Będzina –  Złoty Partner firmy ASTOR.


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
f

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)