Producent oprogramowania Wonderware Partnerem Roku 2011 firmy Microsoft

Invensys Operations Management, producent oferowanego w Polsce przez firmę ASTOR oprogramowania przemysłowego Wonderware, został Partnerem Roku 2011 firmy Microsoft w kategorii Alliance ISV Industry. Nagroda ta przyznawana jest za innowacyjne produkty, oparte na bazie rozwiązań Microsoft, które pomagają kadrze zarządzającej z sektora produkcji w osiąganiu doskonałości operacyjnej w przedsiębiorstwach.

Invensys Operations Management jest globalnym dostawcą technologii w zakresie automatyki i informatyki, konsultacji i innych usług dla branż produkcyjnych i infrastrukturalnych. Oprogramowanie Wonderware, którego dystrybutorem w Polsce jest firma ASTOR, jest częścią oferty działu Operations Management koncernu Invensys.

W skład oferty Wonderware wchodzą najchętniej stosowane w Polsce i na świecie rozwiązania informatyczne do zarządzania operacyjnego w czasie rzeczywistym oraz systemy z zakresu: nadrzędnej wizualizacji procesów HMI, GeoSCADA, rozwiązań mobilnych, zarządzania produkcją (systemy MES/EMI/ERP, systemy zarządzania: wydajnością, zasobami, łańcuchem dostaw). W ofercie Invensys znajduje się także zintegrowany system sterowania InFusion, wykorzystujący architekturę ArchestrA, na której także bazuje oprogramowanie Wonderware.

„Optymalizacja operacji i osiągnięcie rentowności spółki nie są możliwe, dopóki strategia zarządzania firmą nie jest połączona z realizacją planów produkcyjnych. Nasze rozwiązania z wykorzystaniem technologii Microsoft, budują pomost między celami przedsiębiorstwa, takimi jak ochrona środowiska i rozwój a celami łańcucha dostaw i wskaźników produkcji.” – podsumowuje fakt otrzymania nagrody Sudipta Bhattacharya, prezes i dyrektor generalny firmy Invensys Operations Management – „Konsolidacja danych z zakresu planowania, terminowości, produkcji i innych operacji związanych z zarządzaniem w ramach jednej platformy pozwala każdej osobie, na dowolnym szczeblu przedsiębiorstwa, zobaczyć i zrozumieć, jak ich decyzje wpływają na rentowność i wydajność w czasie rzeczywistym. A to prowadzi do szybszych i bardziej inteligentnych wyborów.”

„Wonderware od początku swego istnienia ściśle współpracował z Microsoftem, koordynując plany rozwojowe oprogramowania Wonderware z rozwojem systemów operacyjnych i technologii informatycznych firmy Microsoft. Tytuł Partnera Microsoft dla Invensys nie jest więc dla nas zaskoczeniem, lecz logiczną kontynuacją współpracy trwającej od 1987 roku.” – dodaje Wojciech Kmiecik, członek zarządu operacyjnego ds. marketingu i PR w firmie ASTOR.

Simon Witts, wiceprezes Enterprise & Partner Group firmy Microsoft prezentuje przesłanki do uhonorowania firmy Invensys tytułem partnera:
„W dzisiejszym świecie produkcji, integracja biznesu i danych operacyjnych w czasie rzeczywistym jest niezwykle istotna dla osiągnięcia celów produkcyjnych i rentowności. Rozwiązania firmy Invensys Operations Management, w tym InFusion™ Control System Enterprise, korzystają z Microsoft.NET oraz innych technologii Microsoft – m.in. poprawiających wydajność, zwiększających szybkość inwentaryzacji i wielu innych. Cieszymy się więc, że firma znalazła się w gronie naszych partnerów.”

Do grona klientów Invensys należą najważniejsze na świecie przedsiębiorstwa przemysłowe, wśród których są: rafinerie ropy naftowej, przedsiębiorstwa chemiczne, gazownicze, energetyczne, farmaceutyczne, producenci żywności i napojów, huty i kopalnie, spółki wodno-kanalizacyjne, papiernie. Rozwiązania Invensys zapewniają korzyści finansowe związane z bezpiecznym i efektywnym funkcjonowaniem fabryk i zakładów przemysłowych.

Więcej informacji o rozwiązaniach Wonderware na stronie internetowej: www.astor.com.pl/wonderware


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)