Juliada w Krakowie z ArcelorMittal Poland

1 lipca ruszyła w Krakowie Juliada – impreza sportowo-rekreacyjna, w ramach której 10 000 młodych ludzi spędzających wakacje w mieście może skorzystać z szerokiej oferty darmowych zajęć sportowych. Siatkówka, futsal, tenis, szachy czy breakdance – to tylko kilka z propozycji, jakie do końca miesiąca czekają na młodzież z Małopolski.Szczególna atrakcja szykuje się na 10 lipca, kiedy trening dla młodych koszykarzy przeprowadzi sam Marcin Gortat.
Juliada w Krakowie ma długą historię – jej pierwsza edycja miała miejsce w 1999 r. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy jest ks. Andrzej Augustyński, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży, natomiast jej organizatorami – Urząd Miasta Krakowa, Program Młody Kraków, Stowarzyszenie “Siemacha” i Biuro Promocji Studio2. Samo określenie Juliada pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym rokrocznie odbywa się wydarzenie. ArcelorMittal Poland został głównym partnerem tegorocznej Juliady, która tradycyjnie odbywa się pod hasłem „Kraków ufa młodym”.

Od wielu lat angażujemy się w różnorodne przedsięwzięcia promujące sport i aktywność młodych ludzi w miastach, w których prowadzimy naszą działalność. Krakowska Juliada znakomicie wpisuje się w politykę odpowiedzialnego biznesu ArcelorMittal Poland, podobnie jak nasza inwestycja w Centrum Rozwoju Com-Com Zone, w którym zresztą odbędzie się część zajęć przewidzianych w programie imprezy. Wierzymy, że idea Juliady będzie w kolejnych latach kontynuowana, a podobne, równie cenne inicjatywy, zostaną podjęte także w innych miastach – powiedziała Karolina Muza z Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Zawody trzynastej już edycji Juliady odbywać się będą w nowohuckim Centrum Rozwoju Com-Com Zone oraz na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie.ArcelorMittal Poland

 

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce, skupiającym ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. W skład firmy wchodzi pięć hut: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Do koncernu należą także Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, będące największym producentem koksu w Polsce i Europie. ArcelorMittal Poland zatrudnia ponad 12 000 osób, a wraz ze spółkami zależnymi – ponad 15 000. Firma produkuje szeroki wachlarz wyrobów długich, płaskich, specjalnych oraz półwyrobów stalowych na potrzeby m.in. budownictwa, przemysłu agd i transportowego.

Realizując globalną strategię zrównoważonego rozwoju, firma od roku 2004 zainwestowała ponad 4 mld zł w technologie, które znacznie ograniczyły wpływ jej działalności na środowisko naturalne. W dużym stopniu wspiera również społeczności lokalne, inwestując w obszary związane przede wszystkim ze zdrowiem i edukacją.

Więcej informacji o ArcelorMittal można znaleźć na witrynie internetowej: www.arcelormittal.com/poland

O ArcelorMittal

ArcelorMittal to największy na świecie producent stali, obecny w ponad 60 krajach. Firma jest liderem we wszystkich czołowych sektorach rynku stali, w tym sektorze motoryzacyjnym, budowlanym, artykułów gospodarstwa domowego i opakowań. Zajmuje wiodącą pozycję w obszarze badań i rozwoju oraz technologii, jak również posiada rozległe złoża surowców i rozbudowaną sieć dystrybucji. Dzięki zakładom zlokalizowanym w ponad 20 krajach na 4 kontynentach ArcelorMittal jest obecny na wszystkich kluczowych rynkach stalowych, zarówno tych rozwiniętych, jak i rozwijających się.

Wyznając kluczowe dla firmy wartości: zrównoważony rozwój, jakość i przywództwo, ArcelorMittal prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny, dbając o zdrowie, bezpieczeństwo i dobrobyt pracowników i kontrahentów firmy oraz troszczy się o społeczności lokalne, wśród których operuje. Firma jest również przywiązana do zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska naturalnego oraz nieodnawialnymi surowcami. Rozwijając najnowocześniejsze technologie produkcji stali i inwestując w badania, czyni także wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

W 2010 ArcelorMittal Poland osiągnął dochód w wysokości 78 mld dolarów, a produkcja stali surowej w zakładach firmy wyniosła 90,6 milionów ton, co stanowi średnio 8-procent produkcji światowej. ArcelorMittal jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku (pod symbolem MT), Amsterdamie (MT), Paryżu (MT), Brukseli (MT), Luksemburgu (MT) oraz hiszpańskich indeksach w Barcelonie, Bilbao, Madrycie i Walencji (MTS).

Więcej informacji o ArcelorMittal można znaleźć na stronie: www.arcelormittal.com

WIĘCEJ INFORMACJI ArcelorMittal Poland (press box)