PDK umacnia swoją pozycję

Powszechny Dom Kredytowy S.A., lider w zakresie pośrednictwa w sprzedaży kredytów samochodowych, zamknął 2010 rok dobrymi wynikami sprzedażowymi. Pośrednik ugruntował tym samym silną pozycję wśród czołowych firm doradztwa i pośrednictwa finansowego.

Wartością 352 mln zł sprzedanych kredytów samochodowych, PDK S.A. niezmiennie plasuje się na piątej pozycji w porównaniu z bankami**, uzyskując tym samym udział w rynku na poziomie 7%. W porównaniu z wynikiem za rok 2009, udział ten wzrósł o 0,2%. Wśród pośredników sprzedających kredyty samochodowe, PDK S.A. niezmiennie utrzymuje pozycję lidera.

– Dynamiczny rozwój i konsekwentnie realizowana strategia rozwoju przyczyniły się do dobrego wyniku Spółki w 2010 roku – mówi Tomasz Bączkiewicz, Prezes Zarządu Powszechnego Domu Kredytowego S.A. – Dzięki wprowadzeniu kolejnych nowatorskich produktów, dedykowanych sektorowi mikro i małych firm, spodziewam się jeszcze lepszych wyników po bieżącym roku. Z pewnością umocnimy się na pozycji lidera w zakresie kredytów samochodowych, zawalczymy także o awans w czołówce sprzedaży kredytów hipotecznych.

Dzięki wartości 1 028 mln zł sprzedanych w 2010 roku kredytów hipotecznych, Powszechny Dom Kredytowy S.A. znalazł się w pierwszej piątce pośredników należących do Związku Firm Doradztwa Finansowego, którzy przekroczyli granicę 1 mld zł wypłaconych kredytów*.

* Źródło: Związek Firm Doradztwa Finansowego
**Źródło: Open Finance


Powszechny Dom Kredytowy S.A. to jedna z wiodących firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Specjalizuje się w kredytach samochodowych, hipotecznych i gotówkowych – w tym zakresie oferuje produkty wszystkich liczących się banków i instytucji finansowych w Polsce.
Firma dysponuje niemal 60 placówkami własnymi i rozbudowaną siecią punktów partnerskchi w całym kraju. PDK S.A. wchodzi w skład grupy finansowej Getin Holding.

Powszechny Dom Kredytowy S.A.
więcej informacji z PDK S.A. (PRESS BOX)