Uniwersytet Dzieci – tej inicjatywie ASTOR mocno kibicuje

Czym skorupka za młodu nasiąknie…, może przybędzie nam w przyszłości więcej inżynierów? Politechnika Krakowska proponuje dzieciom w wieku szkolnym warsztaty z robotami w roli głównej. Najbliższe zajęcia już w sobotę – 9 kwietnia 2011. Pracownicy Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej przygotowali dla dzieci sporo edukacyjnych atrakcji.

Czym jest falownik? Ten termin może nie brzmi zbyt znajomo – jednak nie bądźmy zdziwieni, jeśli nasze pociechy odpowiedzą nam na to pytanie. Oznacza to po prostu, że brały one udział w warsztatach przygotowanych przez Politechnikę Krakowską.

Pierwsze spotkanie odbyło się 26 marca i zgromadziło ponad 80 dzieci zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, w tym robotami, dostarczonymi przez firmę ASTOR.

Podczas spotkań na uczelni, dzieci mogą z bliska przyjrzeć się robotom przemysłowym, ich konstrukcji, działaniu, dowiedzieć się do czego są wykorzystywane roboty. Wykładowcy z Wydziału Mechanicznego zachęcają najmłodszych do wykonania własnych rysunków przy pomocy robota, napisania prostych programów i ich realizacji przez roboty.

Tego typu warsztaty, połączone z zabawą, mogą zaszczepić w młodych ludziach zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, a nawet wpłynąć w przyszłości na wybór kierunku studiów.

Krakowska firma ASTOR, która dostarcza polskim przedsiębiorstwom rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej, współpracuje z uczelniami technicznymi w całej Polsce i chętnie wspiera inicjatywy edukacyjne.
Współpraca ASTORa z Politechniką Krakowską trwa już wiele lat, a jej efektem jest między innymi stworzenie Laboratorium Robotyki. Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej został również wyposażony w specjalistyczne rozwiązania z oferty ASTOR. Do jednej z sal dydaktycznych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej ASTOR dostarczył następujące produkty: sterowniki GE Intelligent Platforms (serii 90-30, VersaMax i RX3i), oprogramowanie (Proficy Machine Edition, Platforma Systemowa Wonderware, Wonderware InTouch) oraz robota Kawasaki.

Z udostępnionych rozwiązań na co dzień korzystają studenci kierunku Automatyka i Robotyka, a przy okazji zorganizowanych przez Uniwersytet Dzieci warsztatów, również najmłodsi mają dostęp do wszystkich pomocy naukowych.

ASTOR dla edukacji

Podstawą działań firmy ASTOR w zakresie edukacji przyszłej kadry inżynierskiej jest współpraca z największymi w Polsce technicznymi uczelniami wyższymi, tworząca pomost między środowiskiem naukowym, studentami oraz biznesem.

ASTOR pomaga w tworzeniu stanowisk laboratoryjnych w uczelniach i szkołach technicznych. Jednym z większych przedsięwzięć było przekazanie robotów przemysłowych 14 uczelniom w całej Polsce.

Pracownicy ASTORa przekazują wiedzę i materiały do działalności dydaktycznej, pozwalające osobom prowadzącym zajęcia na uczelni być na bieżąco z rynkowymi nowościami oraz trendami technologicznymi w dziedzinie automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej.

Firma ASTOR corocznie przyjmuje studentów na wakacyjne praktyki w swoich biurach w całej Polsce, brała również udział w programie praktyk studenckich „Cień Menadżera”. Ponadto, od wielu lat, firma organizuje „Konkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową”.

Od początku działalności ASTOR przyjął zasadę, że zatrudnia świeżo upieczonych absolwentów uczelni technicznych, jeszcze nie uformowanych, o bardzo małym doświadczeniu, za to o bardzo dużym potencjale! Począwszy od praktyk studenckich, firma stwarza młodym adeptom automatyki, robotyki i informatyki szerokie możliwości rozwoju zawodowego.

Na łamach wydawanego przez firmę kwartalnika „Biuletyn Automatyki” i w firmowym serwisie internetowym (www.astor.com.pl ) publikowane są opisy działających na uczelniach laboratoriów, wykorzystujących produkty ASTORa oraz streszczenia prac nagrodzonych w konkursie prac dyplomowych.

Więcej informacji na temat działań edukacyjnych dostępnych jest w serwisie www.edukacja.astor.com.pl

O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)