Godzina dla Ziemi z IKEA

IKEA bierze aktywny udział w największej na świecie akcji na rzecz ochrony klimatu: Godzinie dla Ziemi.
Godzina dla Ziemi w sobotę, 26 marca między 20:30 a 21:30. Sprawmy by trwała dłużej! Dbajmy na co dzień o nasza planetę. Razem możemy wiele zmienić!

 

 IKEA, największa na świecie firma z artykułami wyposażenia domu, po raz kolejny bierze udział w akcji Godzina dla Ziemi, by szerzyć wiedzę o tym, co możemy zrobić, by przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju. W zeszłym roku około 20 krajów spośród wszystkich, w których IKEA posiada swoje sklepy, wzięło udział w akcji, wyłączając na godzinę oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz sklepów, oferując kolacje przy świetle lamp zasilanych bateriami słonecznymi oraz organizując konkursy dla klientów i pracowników, by zwrócić ich uwagę na zmiany klimatu i Godzinę dla Ziemi. W tym roku chcemy osiągnąć znacznie więcej. Do akcji aktywnie włączają się również należące do Inter IKEA Centre Group Polska centra handlowe w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

W Polsce w 2010 roku, wspólnie z WWF aż 60 znanych osób zgasiło światło. W akcji wzięły udział wszystkie sklepy IKEA w Polsce oraz centra handlowe. W tym roku IKEA ufunduje 1000 świetlówek energooszczędnych do dystrybucji przez WWF. Wszystkie sklepy przyłączą się do akcji wyłączając oświetlenie elewacji oraz częściowo wewnątrz sklepów. W czasie trwania akcji w restauracjach IKEA do wyboru będą 3 ekologiczne produkty za 1 złoty: naleśnik ze szpinakiem, napój gruszkowy lub muffin ekologiczny. A w sklepiku szwedzkim wszystkie eko produkty będą dostępne z 15% rabatem.

Reklamy zewnętrzne zostaną wyłączone również w Parku Handlowym Janki i Parku Handlowym Targówek w Warszawie, Parku Handlowym Bielany we Wrocławiu, Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku, Parku Handlowym Rawa w Katowicach oraz w Centrum Franowo w Poznaniu i centrum handlowym Port Łódź w Łodzi. Zgodnie z ideą tegorocznej akcji chcemy także sprawić, by trwała ona dłużej. Na co dzień pragniemy przekazywać klientom IKEA wiedzę o zrównoważonym rozwoju. Każdy może ją zastosować w swoim domu, w codziennym życiu, korzystając z nergooszczędnych rozwiązań i produktów oferowanych w sklepach IKEA. Zainspirowani przez tysiące historii o ludziach, których działania na rzecz środowiska trwają dłużej niż jedną godzinę, organizatorzy akcji Godzina dla Ziemi 2011 proszą osoby indywidualne, firmy i rządy na całym świecie, by podejmowali działania, które będą miały pozytywny wpływ na naszą planetę.

„Szybki rozwój akcji Godzina dla Ziemi w ciągu minionych czterech lat pokazał, że ponad miliard ludzi chce robić coś więcej, by chronić naszą planetę. Może to być dziecko, które zmieni swoją klasę lub prezydent, który zmieni swój kraj – zapraszamy wszystkich ludzi, organizacje i rządy na całym świecie, by wyłączyli światło dla planety w ramach akcji Godzina dla Ziemi 2011 i zobowiązali się do podejmowania działań, które będą wykraczać poza te 60 minut”, mówi Andy Ridley, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Earth Hour.

„Dostrzegamy istniejący trend, że dla ludzi ważne jest życie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednym z ważniejszych powodów, dla których uczestniczymy w Godzinie dla Ziemi jest edukowanie i angażowanie naszych klientów oraz umożliwianie im prowadzenie bardziej zrównoważonego życia. Na przykład, w latach 2008-2010, IKEA sprzedała 142 miliony świetlówek energooszczędnych. Zastępując nimi swoje tradycyjne żarówki, klienci IKEA oszczędzili ilość energii odpowiadającą energii produkowanej przez cztery elektrownie jądrowe”, mówi Steve Howard, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA.

IKEA i WWF współpracują od 2002 roku na rzecz zmniejszania naszego śladu węglowego, promując odpowiedzialne i zrównoważone korzystanie z zasobów. Obecnie nasza współpraca obejmuje projekty w obszarze leśnictwa, klimatu i produkcji bawełny.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszego udziału w Godzinie dla Ziemi wspólnie z WWF i mamy nadzieję, że przyczyniamy się do zmian na lepsze. Godzina dla Ziemi pokazuje, że indywidualne działania na masową skalę mogą pomóc naszej planecie. Wspólnie z naszymi 127 tysiącami pracowników i 626 milionami odwiedzających nasze sklepy możemy wywrzeć ogromny wpływ, poprzez zwiększanie ich świadomości o kwestiach środowiskowych”, mówi Steve.

Godzina dla Ziemi stała się największą w historii dobrowolną akcją na rzecz środowiska. W ubiegłym roku ponad miliard ludzi na wszystkich kontynentach udowodniło, jak ważna jest dla nich ochrona planety wyłączając światła w 128 krajach i 4500 miastach na całym świecie.

 

IKEA