Wnętrza Boskich

2 marca rusza w TVP2 serial „rodzinka.pl”. Trzydziestoodcinkową produkcję wyreżyserował Patrick Yoka, a scenografię zaprojektował Jacek Osadowski. W serialu w główne role rodziców trójki synów wcielają się Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak. „Rodzinka.pl” ma luźny, komediowy charakter. Bohaterowie serialu „Rodzinka.pl” mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu, w którym toczy się praktycznie cała akcja filmu. Wyposażeniem rodzinnego domu państwa Boskich zajęła się niemal całkowicie IKEA.

Meble i dodatki we wszystkich pokojach, sypialni, kuchni, a nawet w pomieszczeniach gospodarczych i łazience pochodzą z IKEA. Doskonale skomponowały się z pojedynczymi starymi meblami oraz dodatkami związanymi z zainteresowaniami bohaterów serialu (mapy, obrazy, modele, książki, rysunki itp.), tworząc indywidualny charakter pomieszczeń. Dom ma ciepły, przytulny klimat, jest pełen życia i pasuje do temperamentu bohaterów.

Aktorzy zgodnie stwierdzili, że we wnętrzach pracowało im się doskonale, były przytulne i miłe, jak w prawdziwym domu, zupełnie nie przypominały „sztucznej” scenografii filmowej. Mamy nadzieję, że spodobają się także widzom.
W salonie połączonym z kuchnią jest duży, drewniany, rodzinny stół, stary bufet po cioci i wielka, miękka sofa, na której rodzinka uwielbia spędzać wolny czas. W wygodnej kuchni z wyspą, w stylu rustykalnym pani domu przyrządza wymyślne, zdrowe posiłki, bez trudu znajdując w przestronnych szufladach i szafkach różne akcesoria kuchenne ułatwiające codzienne gotowanie. Pan domu, jest architektem, pracuje w domu, w swoim małym gabinecie, przy dużym, wygodnym biurku. Sypialnia i pokoje chłopców znajdują się na piętrze filmowego domu. Odzwierciedlają charakter chłopców i ich upodobania, a jednocześnie są funkcjonalne i wygodne. W sypialni także widać, jak połączenie starych mebli i ulubionych dekoracji doskonale pasuje do współczesnych mebli prosto z IKEA. W pomieszczeniu gospodarczym, w pudłach na drewnianych regałach prawie udało się opanować bałagan i rozliczne rzeczy oraz sprzęty niezbędne pięcioosobowej rodzince.

IKEA jest jednym ze sponsorów serialu. W zamian za pomoc w realizacji i za użyczenie mebli oraz dodatków do scenografii otrzyma podziękowania w napisach końcowych wraz z logo firmy.

Zapraszamy do oglądania serialu w każdą środę w TVP2 o godzinie 20.40, począwszy od 2 marca.

Autorka zdjęć: Anna Jaroch Okapiec

IKEA