Czy kobieta może prowadzić własną firmę z powodzeniem?

Własna firma – marzenie wielu pracujących, zmęczonych niewystarczającym wynagrodzeniem, humorzastym szefem i monotonnością 8-godzinnej pracy w biurze. Kojarząca się z dobrobytem , prestiżem i niezależnością. Czy każdy może ją mieć?

Założenie własnej firmy ma niewątpliwie wiele plusów: nikt nie ogranicza naszych dochodów, nie musimy wykonywać niczyich poleceń, mamy elastyczny czas pracy, długość i termin urlopu zależy wyłącznie od nas i nikt nas nie zastąpi innymi pracownikami. Jeśli jednak nie jesteśmy gotowi zmierzyć się z poświęceniem ogromnej ilości czasu i nieregularnymi dochodami, przynajmniej na początku działania firmy, nie zakładajmy jej.  Za swoje decyzje i błędy w prowadzeniu firmy odpowiadamy w stu procentach.

Do założenia własnej firmy potrzebny jest również pomysł i kapitał. Inaczej ceną za realizacje marzeń w efekcie może być całkowite i bezwzględne poświęcenie się pracy na własny rachunek.

Obecnie  kobiety często prowadzą i zarządzają własnymi firmami. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że większości biznesów kobiet obraca się wokół kobiecych spraw i wizerunku. Interesuje je uroda i pielęgnacja ciała, więc decydują się na przykład na prowadzenie firmy produkującej kosmetyki . Jednym z przykładów takich firm jest Ziaja czy Dr Irena Eris .

Każda z kobiet, która zdecydowała się na rozpoczęcie działalności na własną rękę i odniosła sukces, podkreśla, że początki są bardzo trudne. Dlatego, mimo oczywistej dla niektórych uciążliwości pracy na etacie, możemy nie być gotowi z niej zrezygnować.

Moda.net.pl