Urządzamy łazienkę dla gości. Radzi ekspert marki KOŁO

Łazienka to wizytówka domu – zwłaszcza, jeśli projektujemy ją z myślą o naszych gościach. KOŁO posiada w swojej ofercie produkty, które pomogą idealnie zaaranżować tego typu pomieszczenie.

Coraz częściej właściciele domków jednorodzinnych czy rozległych apartamentów decydują się na urządzenie oddzielnej łazienki gościnnej. Takie pomieszczenie przylega z reguły do części wypoczynkowej, starannie oddzielonej od prywatnej strefy sypialnej.

Łazienka dla gości nie musi być wyposażona tak wszechstronnie, jak wersja dla domowników – chyba, że przewidujemy ich częste wizyty połączone z noclegiem. Warto zadbać o jej wygląd i aranżację, ale także o odpowiedni dobór produktów. Świetnie sprawdzają się sprzęty o niewielkich gabarytach, nie zajmujące wiele miejsca, ale za to pozwalające na komfortowe umycie rąk czy szybki prysznic. Raczej rzadko zakładamy, że nasi goście zechcą skorzystać z dużej wanny kąpielowej. Jeśli możemy wygospodarować jeszcze odrobinę przestrzeni, trafionym pomysłem będzie również decyzja o instalacji bidetu.

W ofercie Sanitec KOŁO znajduje się elegancka seria KERAMAG VISIT, która idealnie nadaje się na niewielką przestrzeń. Stylowa, smukła umywalka i wisząca miska ustępowa ze zbiornikiem umieszczonym podtynkowo, zajmą minimum miejsca przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Do zestawu możemy dobrać również odpowiednio mały pisuar” mówi Krzysztof Brzeziński, Senior Product Manager ds. Ceramiki.

W ograniczoną powierzchnię równie dobrze wpisze się linia NOWA TOP PICO, z pomocą której wyposażymy nawet najmniejszą łazienkę. Wystarczy wspomnieć o narożnej misce ustępowej czy umywalce o zmniejszonej głębokości. Warto również rozważyć estetyczną serię KERAMAG JOLY z wiszącą miską ustępową o długości tylko 48 cm.

Większa przestrzeń to większe pole do popisu. Dysponując dodatkowym metrażem, dobrze jest poszerzyć wspomniany wyżej zestaw ceramiki o kabinę prysznicową a także podstawowe meble. W tym przypadku można wybrać nowoczesną i spójną serię EGO by Antonio Citterio, zaprojektowaną dla firmy KOŁO przez uznanego włoskiego designera. W serii tej jest m.in. umywalka o szerokości 40 cm, która idealnie nadaje się do małych łazienek. Proste i efektowne lustra EGO optycznie powiększą pomieszczenie. Tak urządzona łazienka wymaga jedynie dobrania kabiny prysznicowej: specjaliści firmy KOŁO polecają np. półokrągły model AKORD SWING.

Pamiętajmy, że druga łazienka to wygoda nie tylko dla gości, ale również dla bliskich mieszkających z nami na co dzień – szczególnie, jeśli dom jest dwupoziomowy. Korzystając z oferty Sanitec KOŁO, możemy być pewni, że dopasowana propozycja jest na wyciągnięcie ręki.


Kabina AKORD SWING


Seria KERAMAG VISIT


Seria NOVA TOP PICO

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )