Osiedle z własnym przedszkolem

Dolcan podjął decyzję o wybudowaniu przedszkola w ramach nowej inwestycji „Konik Polny”. – To będzie osiedle z pełną infrastrukturą i wszelkimi udogodnieniami dla mieszkańców – przekonuje spółka. Inwestycja uzyskała już pozwolenie na budowę.

Na warszawskiej Białołęce stołeczny deweloper realizuje inwestycję mieszkań bezczynszowych o oryginalnej nazwie „Konik Polny”. Osiedle powstaje na dużej działce o powierzchni ponad 16 hektarów, dzięki czemu cały teren inwestycji charakteryzuje się niewielkim zagęszczeniem. Przyszli mieszkańcy będą mieli zagwarantowane większe poczucie prywatności oraz podwyższony komfort przebywania w kameralnym gronie.

Ale to nie wszystko. Dolcan planuje wykorzystać dużą ilość terenów zielonych na potrzeby dodatkowych atrakcji dla przyszłych mieszkańców. Deweloper planuje wybudować na terenie inwestycji m.in. przedszkole oraz umieścić elementy tzw. małej architektury, jak plac zabaw dla dzieci czy ławeczki do wypoczynku. To pozwoli przyszłym mieszkańcom na zabawę z dziećmi w bliskiej odległości od domu. W planach są także kolejne udogodnienia dla mieszkańców osiedla Konik Polny.

Zdecydowaliśmy się na stworzenie przedszkola, ponieważ to osiedle od początku było dedykowane rodzinom z dziećmi. Dzięki obecności placówki edukacyjnej dla najmłodszych, rodzice będą ciągle pozostawać w bliskości ze swoimi pociechami i unikną trudu dowożenia najmłodszych do miejsc znajdujących się często daleko od domu, np. w innej dzielnicy. To komfortowe rozwiązanie na pewno pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze – mówi Alicja Dolińska, Dyrektor Działu Marketingu i Reklamy Dolcan.

Wybudowanie przedszkola jest kolejną inicjatywą, którą deweloper przygotował w trosce o dobro publiczne. Władze spółki przekazały również część gruntów projektu Osiedle Tęczowe w warszawskich Włochach pod budowę nowoczesnej przychodni medycznej. Z placówki będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy inwestycji, jak i osoby z sąsiadujących osiedli.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaproponować przyszłym mieszkańcom tak atrakcyjne i nowoczesne warunki. Jesteśmy pewni, że spotkają się one z ich aprobatą, ponieważ główną inspirację do tworzenia tego typu projektów czerpiemy właśnie z bezpośrednich rozmów z Klientami” – przyznaje Alicja Dolińska.

Osiedle Konik Polny to nowoczesny projekt, realizowany w ramach koncepcji mieszkań bezczynszowych, która niedawno została wprowadzona przez Dolcan na polski rynek. W ramach tej innowacyjnej zabudowy, wszyscy mieszkańcy osiedla będą mieć dużo szersze możliwości w zakresie generowania oszczędności – głównie dzięki braku obowiązku płacenia czynszu, a także nie posiadania części wspólnych, które wymagają konserwacji oraz renowacji. Mieszkania bezczynszowe pozwalają również na wygody niedostępne w przypadku większości mieszkań znajdujących się w blokach, np. opcję posiadania kominka czy dużego ogródka.

Więcej informacji na temat inwestycji, a także samej koncepcji mieszkań bezczynszowych dostępne jest za pośrednictwem stron internetowych www.mieszkania-bezczynszowe.pl oraz www.dolcan.plDolcan Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku nieruchomości w Polsce. Założona w 1991 roku firma zrealizowała ponad 20 inwestycji, w których obecnie mieszkają tysiące rodzin. Deweloper tworzy swoje projekty głównie w aglomeracji warszawskiej a także  w innych miastach Polski:  w Lublinie, Kozienicach, Bydgoszczy i Szczecinie. Spółka specjalizuje się w każdym segmencie budownictwa mieszkaniowego, począwszy od domów jednorodzinnych, po kameralne osiedla, kończąc na ekskluzywnych apartamentowcach.
Branża deweloperska jest głównym i wiodącym aspektem działania firmy, jednak nie jedynym. Grupa Dolcan zarządza również trzema hurtowniami materiałów budowlanych i wykończeniowych, w których klienci otrzymują specjalne upusty, hotelem w Częstochowie, 100-hektarowym łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa Dolcan Dębinki III k/ Serocka. Firma od 1994 roku sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki, która posiada aspiracje do gry w Ekstraklasie piłkarskiej.
Obecnie firma realizuje wiele nowych inwestycji, w tym mający liczyć ponad 1000 mieszkań kompleks Aleja Krakowska, a także kolejne etapy bieżących projektów m. in. Osiedla Zacisze, Magenta czy też Tęczowego.

Dolcan Sp. z o.o. ( www.dolcan.com.pl )
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY DOLCAN (PRESS BOX)