Assistance na samochód, czyli jak zabezpieczyć się przed zimowymi zagrożeniami na drodze

Śliskie drogi, słaba widoczność, zaspy ograniczające pole manewru – to obraz, jaki maluje się przed każdym kierowcą na myśl o zimie. W takich warunkach nietrudno o stłuczkę, dlatego warto zabezpieczyć się przed zimowymi zagrożeniami na drodze i wykupić pakiet assistance na samochód. To ubezpieczenie gwarantuje udzielenie natychmiastowej pomocy w przypadku kolizji, awarii, kradzieży pojazdu lub innych wypadków losowych, które mogą wydarzyć się podczas podróży. A co najważniejsze – pomoc dostępna jest 24 godziny na dobę, zarówno w kraju i za granicą.

 Zimowe udręki kierowców
Ta mroźna pora roku z pewnością nie jest najprzyjemniejszym okresem dla kierowców w naszym kraju. Jak wynika z badań, około 20% wszystkich zimowych zgłoszeń dotyczy problemów z akumulatorem i instalacją elektryczną. Co zrobić jeśli taka awaria przydarzy się pod domem albo w drodze do pracy, daleko od miejsca zamieszkania? Spać spokojnie może ten, kto wykupił  odpowiednie ubezpieczenie. Jeden telefon i pomoc drogowa odholuje samochód do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi, bądź rozwiąże problem na miejscu. Jednak należy pamiętać, że zimą czyha na drodze o wiele więcej niebezpieczeństw niż w czasie cieplejszych pór roku. Padający śnieg ogranicza widoczność, a w połączeniu z brawurą lub niedoświadczeniem kierowcy może być przyczyną wielu problemów na drodze. Pierwsze dni intensywnych opadów na początku grudnia przyniosły wzrost liczby wypadków i kolizji nawet o 30% w porównaniu do listopada. Gołoledź czy błoto pośniegowe powodują, że samochody łatwo wpadają w poślizg. Często zatrzymują się na najbliższej przeszkodzie, czyli płocie, drzewie bądź innym aucie. Nieprzyjemne skutki zimowej aury można zminimalizować dzięki specjalistycznej pomocy, jaką można otrzymać dzięki usłudze assistance. W przypadku mniejszych kolizji zapewniona jest naprawa auta na miejscu, a w razie poważniejszych wypadków samochód zastępczy, opieka lekarska czy nocleg w hotelu.

Assistance lekarstwem na problemy
Idea assistance samochodowego polega na niesieniu pomocy na drodze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. W miesiącach zimowych, zwłaszcza grudniu i styczniu, liczba zgłoszeń awarii i wypadków drogowych wzrasta niemal dwukrotnie w porównaniu z pozostałymi miesiącami roku. Odpowiednio dobrana polisa assistance często okazuje się najbardziej pomocnym rozwiązaniem w przypadku problemów, jakie mogą spotykać kierowców już na parkingu, czy w razie wypadku drogowego. Zakres pomocy, oferowany przez firmy ubezpieczeniowe, jest w tym zakresie bardzo zróżnicowany. Najprostsze polisy assistance obejmują przede wszystkim pomoc w razie unieruchomienia pojazdu, np. na miejscu wypadku. Bardziej rozbudowane pakiety świadczeń, oprócz pomocy technicznej, mogą zapewnić również wsparcie medyczne, pomoc prawną, a nawet serwis podróżny. Usługi osobowe, obejmujące na przykład organizację noclegu, opiekę nad dziećmi w razie problemów zdrowotnych opiekunów, mogą okazać się szczególnie pomocne podczas rodzinnych zimowych wyjazdów. Skoro ubezpieczenie assistance okazuje się takie przydatne w kryzysowych sytuacjach to dlaczego nadal niewielu kierowców się na nie decyduje?

Bezpieczni Kierowcy Płacą Mniej

Dla wielu niezdecydowanych kierowców główną przeszkodą w zawarciu umowy o assistance jest zbyt duże obciążenie portfela. Jednak naprzeciw takim argumentom stanęło Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów, które podpisało umowę z Inter Partner Assistance Polska. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia, którzy przystąpią do Programu „Bezpieczni Kierowcy Płacą Mniej” mogą skorzystać ze zniżek na pakiety assistance na samochód. „Nawiązanie współpracy z Inter Partner Assistance Polska wynika głównie z wspólnych wartości łączących nasze organizacje. Promocja bezpiecznej jazdy i nagradzanie kierowców są naszym wspólnym celem. Dla wszystkich Członków SKIP zaoferowaliśmy dostęp do infolinii prawnej i usług concierge, a dla zainteresowanych opracowaliśmy bogate pakiety assistance w bardzo atrakcyjnych cenach” – wyjaśnia Bartosz Wolski, V-ce Prezes Stowarzyszenia SKIP. Pakiet VIP to koszt jedynie 80 złotych rocznie, a w razie wypadku zapewnia m.in. samochód zastępczy, 3 doby zakwaterowania w hotelu dla kierowcy i pasażerów czy pobyt w placówce medycznej. Posiadając pakiet assistance samochodowego, ze wszystkich przysługujących świadczeń można skorzystać, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.  Aby wziąć udział w Programie „Bezpiecznie Kierowcy Płacą Mniej” należy zarejestrować się jako członek Stowarzyszenia za pośrednictwem strony www.skip.com.pl. Szereg zniżek odciąży portfel, a pakiety usług pozwolą czuć się bezpiecznie, gdyż w każdym miejscu i o każdej godzinie zostanie udzielona pomoc w razie awarii, kolizji czy wypadku na drodze. Dzięki takim udogodnieniom, zimowe atrakcje związane z trudnymi warunkami na drodze, nie będą już straszne kierowcom.


Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów SKIP to unikatowa i nowatorska organizacja, która od początku swojej działalności, czyli 2005 roku kieruje się misją ciągłego zwiększania bezpieczeństwa na drogach oraz umacniania w świadomości kierowcy potrzeb bezpiecznej i rozsądnej jazdy. Stowarzyszenie SKIP wspiera i nagradza bezpiecznych użytkowników dróg poprzez negocjowanie dla nich wyjątkowych cen na wysokiej jakości produkty i usługi ubezpieczeniowe i motoryzacyjne.

Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów SKIP
więcej informacji w dziale PRESS BOX