Klimas Wkręt-met na Międzynarodowym Forum Budownictwa Drewnianego we Włoszech

Włochy to kolejny przystanek Międzynarodowego Forum Budownictwa Drewnianego FORUM HOLZBAU, które odbyło się 22 września w Weronie. Wśród wystawców zaprezentował się Klimas Wkręt-met, lider w dziedzinie technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej.

Międzynarodowe Forum Budownictwa Drewnianego, które odbywa się w największych miastach Europy, to najważniejsze wydarzenie oferujące inżynierom, architektom, projektantom, szefom organów odpowiedzialnych za kontrolę i nadzór nad pracami budowlanymi oraz ekspertom, możliwość omówienia swoich doświadczeń i osiągnięć, a także celów w zakresie projektowania konstrukcji drewnianych. Jednocześnie daje możliwość pozyskiwania i wymiany informacji w szerokim zakresie. Lider technik zamocowań, marka Klimas Wkręt-met uczestniczy w spotkaniach Forum Holzbau po raz kolejny. Wcześniej swoją ofertę skierowaną do budownictwa drewnianego prezentował m.in. w Warszawie oraz Paryżu. Tym razem eksperci spotkają się we Włoszech, które są ważnym ośrodkiem nowoczesnego budownictwa drewnianego, efektywności energetycznej i energii odnawialnej

Budynki drewniane jako rozwiązanie klimatyczne

Tegoroczne spotkania ekspertów branży konstrukcji drewnianej poświęcone są głównie tematom związanym z rozwojem niskoemisyjnych rozwiązań budowlanych.  Jak pokazują kolejne badania zastąpienie konwencjonalnych materiałów budowlanych surowcem drzewnym zmniejsza emisje na etapie budowy o 69%, czyli średnio o 216 kgCO 2 e/m2 powierzchni obiektu budowlanego. Zastąpienie konwencjonalnych materiałów budowlanych materiałami o niskiej emisji dwutlenku węgla, takimi jak drewno, jest kluczową strategią redukcji globalnej emisji gazów cieplarnianych. Na podstawie tych szacunków zastąpienie drewna konwencjonalnymi materiałami budowlanymi w 50% nowych konstrukcji na całym świecie może osiągnąć 9% rocznych redukcji emisji potrzebnych do 2030 r., aby zapobiec wzrostowi temperatury o więcej niż 1,5°C. Realizację potencjału masowego budownictwa z drewna w zakresie łagodzenia klimatu można przyspieszyć dzięki polityce i inwestycjom prywatnym. Działania polityczne, takie jak zmiana przepisów budowlanych, równoważenia emisji dwutlenku węgla i ustalanie celów redukcji emisji dla sektora budowlanego, usuną bariery i będą zachęcać do stosowania masowego

drewna. Tradycyjne technologie budowlane nie pomogą nam ograniczyć wpływu budownictwa na środowisko. Jako producent działający w branży wiemy o tym od lat, rozwijając asortyment technik zamocowań skierowany właśnie do budownictwa drewnianego. Wśród artykułów tej kategorii znajdują się wkręty i łączniki ciesielskie, techniki zamocowań termoizolacji ścian do podłoży drewnianych, kotwy mechaniczne, a także rodzina uniwersalnych wkrętów przeznaczonych do kotwienia w betonie,. Nasza oferta opiera się na asortymencie znormalizowanych elementów złącznych. Każda seria produkcyjna przechodzi rygorystyczne testy, dzięki którym możemy zapewnić, iż  produkty spełniają wymagane parametry wytrzymałościowe, są odporne na korozję i zwiększają szybkość montażu. Wszystkie produkty  posiadają Europejska Akredytację Techniczną (ETA), która potwierdza bezwzględne przestrzeganie założonych standardów wytwarzania, przechowywania oraz dystrybucji produktu oraz stałej kontroli procesu produkcyjnego. Nasz portfel skierowany jest zarówno dla mniejszych inwestycji budownictwa drewnianego jak również dla profesjonalnych budowli drewnianych realizowanych dzięki płytom CLT czy BSH – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met.

Odpowiedź na wymagania współczesnych konstrukcji drewnianych

Wkręty do drewna odpowiadają za  przenoszenie dużych obciążeń. Dlatego pomagając we wzmocnieniu poszczególnych elementów  muszą być odporne m.in. na ciężar, siłę wiatru i inne warunki pogodowe. Klimas Wkręt-met oferuje w tym zakresie kompleksowe portfolio produktów, zarówno do profesjonalnego zastosowania, jak również do zastosowania domowego. Nasze wkręty ciesielskie zawdzięczają swoją popularność zaletom, spośród których wymienić należy przede wszystkim przenoszenie większych obciążeń, komfort i szybkość mocowania, umożliwianie dociągnięcia skręcanych elementów, zwiększanie sztywności mocowanych elementów i w końcu umożliwianie korekty w przypadku wadliwego montażu (możliwość wykręcenia i ponownego wkręcenia) – komentuje Maciej Strychalski.

Jednym z najpopularniejszych produktów o uniwersalnym zastosowaniu są wkręty konstrukcyjne z łbem podkładkowym (WKCP) lub stożkowym (WKCS oraz KMWH). Odpowiednio dobrany materiał (stal węglowa) oraz specjalna geometria gwintu, wkręty te uzyskały wysokie parametry wytrzymałościowe. Dlatego sprawdzają się zarówno w łączeniu elementów konstrukcyjnych wzmacnianiu konstrukcji czy mocowaniu dociepleń. Szybkie i bezpieczne wkręcanie gwarantuje innowacyjna budowa szpica oraz dodatkowe karby tnące. Ich rolą jest przecinanie włókien drewna w czasie wkręcania, dzięki czemu mogą być montowane bez wstępnego nawiercania.

Dlatego tak ważne są detale zamocowań, które pozwolą fachowcom na precyzyjne wykończenie połączeń.  Producent odpowiada na potrzeby rynku oferując wkręty dylatacyjne WKSS, ułatwiające proces poziomowania powierzchni w konstrukcjach drewnianych. Łączniki dylatacyjne, podobnie jak inne wkręty ciesielskie, pokryte są dodatkową powłoką woskową, która ułatwia i przyspiesza proces montażu.

Nasza obecność na spotkaniach ekspertów budownictwa drewnianego jest jednym z elementów naszej długofalowej strategii, której celem jest promocja niskoemisyjnych rozwiązań w budownictwie. W czasie włoskiej edycji Forum nie tylko mieliśmy okazję zaprezentować się z naszą oferta ale również podzielić się doświadczeniami, które zdobywamy uczestnicząc w inwestycjach na całym świecie. Przyszłość tworzy się dzisiaj, a my chcemy w pełni uczestniczyć w tym procesie, dostarczając rozwiązania mocne na pokolenia – podsumowuje Maciej Strychalski.

https://www.wkret-met.com