KRISPOL. Leczymy z misjąMiędzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie, że budowanie lepszego świata, to nasze wspólne zadanie. Wierzymy, że każda firma powinna angażować się społecznie, dlatego też jednym z obszarów działań KRISPOL jest wsparcie projektu szkoleń z opieki noworodkowej – Newborn Life Support w Krajach Globalnego Południa.


Misją polskich studentów jest edukacja personelu medycznego w Kenii, gdzie śmiertelność noworodków jest bardzo wysoka, a jej bezpośrednią przyczyną jest niewystarczająca opieka. W 2018 roku, m.in. dzięki wsparciu firmy KRISPOL, w ciągu 2 miesięcy studenci z Polski przeszkolili personel pielęgniarski i studentów pielęgniarstwa. Głównym obszarem kursów była resuscytacja noworodka, a także opieka ogólnopediatryczna. To bardzo ważne, gdyż oddziały szpitalne w tym obszarze świata, nie są nastawione na noworodka.

 – Działania CSR-owe prowadzimy lokalnie, ale staramy się również angażować w globalne inicjatywy. W zeszłym roku oprócz Students’Medical Aid wsparliśmy również akcję „STOP Hungry”, która ma na celu walkę z głodem i niedożywieniem. Wychodzimy z założenia, że pomoc potrzebującym powinna być na stałe wpisana w działania firmy, często w żartach mówimy o „podatku od sukcesu”. Cieszymy się otwartą polityką Zarządu w tym obszarze – wyjaśnia Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager z firmy KRISPOL.  

Relację z misji w Kenii można obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=8xjPi8Quejo
KRISPOL jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Firma jest obecna w branży budowlanej od ponad 25 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

KRISPOL
press box