PGE Obrót S.A. zaprasza uczniów do wyjątkowego muzeum

Z okazji 105 – lecia podkarpackiej energetyki PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie zaprasza nauczycieli i uczniów na naukową przygodę i dydaktyczną wycieczkę do Muzeum Energetyki Podkarpackiej.

W muzeum zwiedzający mogą bezpłatnie obejrzeć unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku, które pracownicy PGE Dystrybucja uratowali przed zniszczeniem. Znajdują się tu m. in. liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę przykuwa służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów – Meritum wyprodukowany w 1985 r.

Wycieczki oprowadzać będą Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz, popularyzatorzy nauki, gospodarze „Radiolatorium”, cieszącego się dużym zainteresowaniem programu emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

– Zapewniamy, że zwiedzanie będzie opierało się przede wszystkim na interaktywnej zabawie, podczas której zwiedzający będą mogli poznać tajemnice energetyki.  Wizyta w muzeum to okazja zarówno do dobrej zabawy jak i edukacji – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik PGE Obrót S.A.

Muzeum mieści się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6.  Powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100 – lecia podkarpackiej energetyki. Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów odwiedziło je ok. 1500 osób.

Szczegółowych informacji dotyczących zwiedzania muzeum udziela: Katarzyna Wiśniowska
tel: 17 865 6119, katarzyna.wisniowska@gkpge.pl

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525


PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.