Tajna broń w walce z rdzą – farba Cynkobond firmy Den Braven

Ocynkowana blacha to jeden z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokrywania dachu, a także  wykonywania obróbki blacharskiej, budowy ścian budynków gospodarczych czy różnego rodzaju elementów małej architektury ogrodowej. Niestety, mimo że jest to bardzo wytrzymałe tworzywo, również ono pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych może poddać się działaniu korozji. W skutecznej walce z rdzą wspomoże nas specjalistyczna farba dekoracyjno-ochronna Cynkobond firmy Den Braven, która zabezpieczy istniejące ubytki i zapobiegnie nowym ogniskom.

Poliwinylowy sposób na walkę z korozją

Wszystkie przedmioty wykończenia domu i ogrodu umiejscowione na zewnątrz, a zwłaszcza pokrycie dachowe, poddawane są ciężkiej próbie. Deszcz, mróz, promieniowanie UV czy długotrwała wilgoć to czynniki, które wywierają niekorzystny wpływ na trwałość dekoracyjnych i konstrukcyjnych elementów.

W przypadku ocynkowanej blachy destrukcyjny wpływ trudnych warunków objawić się może w postaci rdzy. Rudy nalot stanowiący przejawy postępującej korozji nie tylko obniża wartość estetyczną przedmiotów, ale przede wszystkim zmniejsza ich trwałość, a w ekstremalnych przypadkach może doprowadzić do całkowitego zniszczenia i konieczności kosztownych napraw bądź całkowitej wymiany. Sposobem, aby zapobiec tego typu sytuacjom, jest odpowiednie zabezpieczenie metalowych elementów. Należy jednak pamiętać, że blachy i pokrycia dachowe wykonane z ocynku są to podłoża bardzo trudne do malowania ze względu na zmniejszoną przyczepność większości powłok malarskich do gładkich powierzchni. W tej roli doskonale sprawdzi się jednoskładnikowa, dekoracyjno-ochronna farba Cynkobond firmy Den Braven. Preparat stworzony na bazie poliwinylu to podkład i warstwa nawierzchniowa połączone w jednym produkcie. Dzięki temu skraca się czas wykonywanych prac, a jednocześnie nie generuje się kosztów związanych z zakupem dodatkowych środków. Farba za sprawą specjalnej receptury nie spływa i nawet po wyschnięciu tworzy elastyczną oraz jedwabistą powłokę, pozbawioną skaz w postaci zmarszczeń i chropowatości. Stanowi ona nie tylko dekoracyjną warstwę, ale i skuteczną ochroną elementów narażonych na działanie czynników atmosferycznych i korozję.

W walce z rdzą na różnych frontach

Specjalistyczna farba ochronna Cynkobond firmy Den Braven to nie tylko środek, który tworzy estetyczną i trwałą powłokę, ale również uniwersalny sposób na walkę z korozją. Preparat doskonale nadaje się bowiem nie tylko do powierzchni ocynkowanych, ale i różnego rodzaju podłoży wykonanych z stali, aluminium, fosforanowych i żeliwnych, a co więcej sprawdzi się również w przypadku tynków cementowo-wapiennych oraz betonu. Ważne, by malowaną powierzchnię przed położeniem farby dokładnie oczyścić, odtłuścić i usunąć z niej luźno związane z nią kawałki rdzy. W przypadku właściwie przygotowanego podłoża Cynkobond gwarantuje bardzo dobrą przyczepność, co w połączeniu  z krótkim czasem schnięcia pozwala z łatwością zastosować go nawet na pochyłych i pionowych płaszczyznach, jak np. dachy czy elewacje. Dodatkową zaletą jest łatwy sposób nanoszenia preparatu. Zaaplikować go można na różne sposoby – pędzlem, wałkiem natryskiem pneumatycznym czy natryskiem hydrodynamicznym, dostosowując metodę do wielkości i kształtu malowanego elementu. Warto również zwrócić uwagę na bogatą paletę kolorystyczna farb Cynkobond. Przy ich pomocy można stworzyć półmatową warstwę w jednym z 8 kolorów z palety RAL. W ten sposób zmniejsza się problem z dopasowaniem kolorystyki do znajdujących się pobliżu pozostałych elementów, a wykonana naprawa będzie pełnić również dekoracyjną funkcję.

Zadziałanie we właściwy sposób na rdzę jest skutecznym sposobem walki z korozją. Dekoracyjna farba Cynkobond firmy Den Braven, dzięki swym ochronnym właściwościom pozwoli we właściwym czasie uderzyć w rdzę i skutecznie zabezpieczyć pomalowaną powierzchnię.

Produkt dostępny jest w puszkach metalowych o pojemności 0,8; 5 i 10 l.

www.denbraven.pl


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX