Wakacje z rzeźbami dobiegły końca

Na ogłoszony w sierpniu br. konkurs fotograficzny „Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego” wpłynęło 67 prac. Do ścisłego finału komisja zakwalifikowała 10 najbardziej oryginalnych zdjęć spełniających kryteria regulaminu.

Konkurs skierowany był do miłośników fotografii, którzy chcieli wykazać się pomysłowością i niekonwencjonalnym podejściem do tematu. Warunkiem udziału w konkursie organizowanym przez PGE Obrót S.A. i miasto Zamość było sfotografowanie się z jednym z pomników profesora Koniecznego w tle.

Zdjęcia konkursowe pochodzą od autorów m.in. z Warszawy, Łomianek, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Krasnobrodu i Zamościa. Największym zainteresowaniem uczestników konkursu cieszył się pomnik hetmana Jana Zamoyskiego znajdujący się przed dawnym pałacem Zamoyskich oraz rzeźby „Wisła”, „Macierzyństwo I” i „Macierzyństwo II” usytuowane przed siedzibą powstałej w tym roku w Zamościu Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego. Chętnie fotografowano się także z pomnikiem Jana Matejki w Warszawie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac profesora – warszawską Nike. Na zdjęciach pojawiła się także Maria Curie-Skłodowska z Lublina.

Rozstrzygnięcia konkursu dokonało jury konkursowe w składzie: prof. Marian Konieczny, rzeźbiarz, Paweł Wolski-Brodziński, dyrektor Biura Zarządu PGE Obrót S.A., Karol Garbula, sekretarz miasta Zamość, Stanisław Orłowski, fotograf oraz Teresa Madej z PGE Obrót S.A. Oddział z siedzibą w Zamościu.

Jury przyznało nagrodę główną, czyli rzeźbę Stańczyka z brązu, ufundowaną przez prof. Mariana Koniecznego. Dwie nagrody za zajęcie drugiego miejsca ufundowane są przez PGE Obrót S.A., dwie nagrody za trzecie miejsca sfinansowane zostały przez miasto Zamość. Dwa wyróżnienia przyznał partner konkursu Hotel Mercure,  kolejne dwa – Hotel Senator, fundatorem wyróżnień było również CKF Stylowy. Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostaną upominkami.

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 24 października br. w Galerii Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego w Zamościu. Prace osób nagrodzonych zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie.

Konkurs fotograficzny „Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego” jest kontynuacją idei upamiętnienia prof. Mariana Koniecznego w Alei Sław w Zamościu, organizowanej i sponsorowanej przez PGE Obrót S.A. i miasto Zamość w ramach promocji Galerii Rzeźby im. M. Koniecznego, działającej przy Muzeum Zamojskim w Zamościu.


Na zdjęciu: rzeźba Stańczyka, nagroda gówna
Fot. Henryk Szkutnik

Agnieszka Szczekala
Rzecznik Prasowy PGE Obrót S.A.
agnieszka.szczekala@gkpge.pl
Tel: 665 850 741

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.