Ogromne zainteresowanie Muzeum Podkarpackiej Energetyki

Przy okazji Nocy Muzeów udostępnione zostało dla zwiedzających Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieszczące się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie.  Unikatowe pamiątki sięgające początków podkarpackiej energetyki obejrzało ok. 1 500 osób.

Muzeum powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100 – lecia podkarpackiej energetyki. Do tej pory odwiedzali je głównie pracownicy oraz grupy zorganizowane. Podczas Nocy Muzeów sala muzealna dostępna była dla wszystkich. Zwiedzający nie zawiedli. W siedzibie PGE  Obrót S.A. pojawiły rodziny z dziećmi, studenci oraz pasjonaci zafascynowani historią energetyki.

Eksponaty to dary od pracowników PGE Dystrybucja, którzy uratowali unikatowe urządzenia przez zniszczeniem. W muzeum znajdują się m. in. liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z  1935r. Uwagę przykuwa służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów – Meritum wyprodukowany w 1985 r.

Wśród eksponatów dużo jest historycznych, pożółkłych zdjęć. Przedstawiają różne sceny z różnych lat. Można zobaczyć na nich – na przykład –  elektrownię miejską w Jaśle z 1903 r., jak i zabawę choinkową dzieci pracowników energetyki w 1966 r. zorganizowaną w Rzeszowie.

Dodatkową atrakcją podczas tego wydarzenia były m.in. pokaz transformatora Tesli oraz konkursy dla dzieci na temat energetycznych tajemnic.

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525


PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.