Świąteczna witryna z 850 kg wedlowskiej czekolady!

Dla wszystkich miłośników czekolady marka Wedel przygotowała niezwykłą niespodziankę – świąteczną aranżację wykonaną w całości z wedlowskiej czekolady. Będzie można ją podziwiać już w Mikołajki, w witrynie Wedla od ulicy Zamoyskiego.

Kompozycja została wykonana z 850 kg wedlowskiej czekolady, największy jej element to choinka o wysokości 2 metrów i 60 centymetrów ważąca 380 kg. Dzieło mistrzów czekolady przedstawia przytulny, świąteczny pokój wyposażony w meble i dodatki. Całość konstrukcji, począwszy od ścian, przez elementy wystroju pokoju tj. krzesła czy stół, aż po najdrobniejsze szczegóły np. serwis do herbaty – wszystko zostało wykonane z wedlowskiej czekolady. Dodatkową atrakcją, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, będzie czekoladowy pociąg ze specjalnym mechanizmem, dzięki któremu będzie poruszać się po torach! 

To oryginalne dzieło stworzyli mistrzowie czekolady z Pracowni Rarytasów E.Wedel, pod okiem Maestro Czekolady Janusza Profusa. Niezwykłą witrynę będzie można podziwiać do końca stycznia.

Prezentacja czekoladowej aranżacji zainauguruje Czekoladowy Weekend w Fabryce E.Wedel. W trakcie zwiedzania goście poznają historię Fabryki na warszawskiej Pradze i jej założycieli, zobaczą wystawę czekoladowych rzeźb i figur, przekonają się, jak wygląda produkcja czekolady, a także spróbują najlepszych, wedlowskich produktów. Weekend Czekoladowy będzie na bieżąco relacjonowany na profilu Wedla na Facebooku (https://www.facebook.com/czekolada) oraz na stronie internetowej www.czekoladowyweekend.pl , na której pojawi się relacja na żywo naszego reportera Łukasza Jakóbiaka, znanego z  kanału 20m2 Łukasza.


Witryna z czekolady w Fabryce Czekolady E.Wedel


Pociąg z czekoladowej witryny w Fabryce Czekolady E.Wedel


Czekoladowa witryna w Fabryce Czekolady E.Wedel


Szczegółowe informacje na temat czekoladowej witryny
Świąteczna witryna została wykonana z 850 kilogramów czekolady, a do Nowego Roku Wedlowscy cukiernicy pod wodzą Maestro Czekolady E.Wedel, Janusza Profusa będą do niej dokładać jeszcze kolejne elementy. Dzięki temu będzie ona docelowo zawierać w sumie 1000 kg czekolady. Witryna składa się z wielu elementów, dopracowanych w najmniejszym szczególe m.in. choinki ważącej 380 kilogramów, o wysokości 2,6 metra, której średnica podstawy liczy 1,2 metra. Na choince znajduje się 500 bombek wykonanych z gorzkiej czekolady pokrytych zdobieniami z masła czekoladowego i naturalnego barwnika (waga bombek to 18 kg). Choinka pokryta jest drobinkami białej czekolady, które wyglądają jak płatki śniegu. Nie mogło pod nią zabraknąć  prezentów z okazałymi wstążkami i zabawek powstałych z czekolady białej, mlecznej i gorzkiej (waga wszystkich paczek i zabawek to 25 kg).

Na witrynie zobaczyć można również czekoladowy pociąg, wykonany w skali 1:22,5  (mechanizm napędowy lokomotywy, koło, tory są autentyczne, nie z czekolady). Na wagonach znajdują się ładunki czekoladowe o wadze 2,5 kilograma. Żwirek pod tory jest zrobiony z gorzkiej czekolady i płatków czekolady mlecznej.

Dodatkowe elementy:

 • Ściany witryny – 400 sztuk tabliczek 100-gramowej mlecznej czekolady – 40 kg
 • Gzymsy i sztukateria z gorzkiej czekolady – 20 kg
 • Półki pod książki z gorzkiej czekolady – 6 kg
 • Książki i bibeloty z gorzkiej, mlecznej i białej czekolady – 9 kg
 • Kinkiet ze świecami z czekolady białej i gorzkiej (żarówki i instalacja elektryczna jest autentyczna nie czekoladowa) – 1 kg
 • Żyrandol zawieszony na suficie z czekolady białej i gorzkiej, rozeta dekoracyjna z czekolady gorzkiej, (żarówki i instalacja elektryczna jest autentyczna nie czekoladowa) – 5 kg.
 • Czekoladowe obrazy, ramy wykonane z białej czekolady, obraz wykonany z czekolady białej techniką druku na foli z barwnikami spożywczymi (obrazy przedstawiające Karola, Emila i Jana Wedel ojcowie założyciele firmy która istnieje od 1851roku) – 16 kg
 • Zegar ścienny z wahadłem wykonany z czekolady białej, mlecznej, karmelowej, gorzkiej – 12 kg
 • Podłoga z czekolady gorzkiej i mlecznej (układ płytek w karo) – 40 kg
 • Stolik firmy Fameg o średnicy 70 cm z gorzkiej czekolady – 45 kg
 • Krzesło firmy Fameg z gorzkiej czekolady z dekoracyjnym wzorem kwiatowym wykonanym z masy plastycznej – 32 kg
 • Filiżanki i dzbanek ustawione na stole z czekolady karmelowej, łyżeczki z czekolady mlecznej – 1,2 kg
 • Okno, rama i dekory zawieszone na linkach z czekolady  gorzkiej, (lustro jest autentyczne nie czekoladowe służy do tego, by zobaczyć co znajduje się na stoliku) – 17 kg
 • Butelka szampana + kieliszki i cooler do chłodzenia – 3 kg

Informacje o Fabryce Czekolady E. Wedel
Fabryka Czekolady E.Wedel położona jest w sąsiedztwie klimatycznego jeziora Kamionkowskiego i Parku Skaryszewskiego w Warszawie oraz najnowocześniejszego w Europie, Stadionu Narodowego. W latach 30. XX wieku, ze stylowej kamienicy przy ul. Szpitalnej 8, przeniesiono tu fabrykę czekolady. Na obrzeżach ówczesnej stolicy powstał nowoczesny kompleks, jako pierwszy w Europie zawierający: przyzakładowy dom mieszkalny, żłobek, przedszkole, przychodnię lekarską i stołówkę oraz kino. Nad okolicą górowały monumentalne budynki fabryczne z wielkimi ścianami okien i dwie ceglane wieże. Roznoszący się wokół słodki zapach wedlowskiej czekolady dodawał magii architekturze art déco, tak samo jak ozdobny Kartusz Herbowy z inicjałami E.W., umieszczony nad wejściem czy stalowy krasnal na dziedzińcu.  
Podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r., uratowano fabrykę przed całkowitym zniszczeniem. Gruntowna renowacja w latach 2007-2010 przywróciła jej blask z czasów, gdy Warszawę nazywano „Paryżem Północy” oraz ukazała sekrety,  takie jak unikatowa winda. Obecnie fabryka stanowi ważny punkt na mapie Warszawy, zatrudniając prawie 1000 pracowników i produkując każdego dnia tony czekolady. O najwyższą jakość tradycyjnych wedlowskich słodkości dba grupa najlepszych cukierników. Ci, pod okiem Maestro Czekolady Janusza Profusa, tworzą każdego dnia w Pracowni Rarytsów wykwintne czekoladowe rzeźby i znane wszystkim „Torciki Wedlowskie”.

Informacje o firmie LOTTE Wedel
E. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy E. Wedel (PRESS BOX)