ASTOR sponsorem XI Konferencji Diagnostics of Processes and Systems w Łagowie Lubuskim

Firma ASTOR, dystrybutor produktów automatyki oraz dostawca rozwiązań biznesowych i usług wspierających podnoszenie efektywności i konkurencyjności firm, została sponsorem XI Międzynarodowej Konferencji Diagnostics of Processes and Systems (DPS), która odbędzie się w dniach 8-11 września 2013 r. w Łagowie Lubuskim. Patronat nad wydarzeniem objął Komitet Automatyki i Robotyki PAN oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wydarzenie stanowi forum wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie diagnostyki procesów i systemów. Podczas konferencji przedstawiciele firmy ASTOR przedstawią przykładowe wdrożenia w przemyśle, szczegółowo uwzględniające monitorowanie procesów w realizowanych we współpracy z integratorami projektach.
„Istniejąca sytuacja gospodarcza wymusza na przedsiębiorstwach produkcyjnych lepsze organizowanie swojej produkcji, logistyki, zasobów oraz minimalizowania kosztów” – komentuje Jakub Sczaniecki, specjalista ds. oprogramowania przemysłowego i konsultant ds. efektywności produkcji z poznańskiego oddziału firmy ASTOR, prelegent na Konferencji DPS. „Jedną z metod, która pozwala firmom dostrzec potencjalne oszczędności i istotnie poprawić efektywność produkcji, jest wdrażanie automatyzacji i systemów IT dla przemysłu”.

Przedsiębiorstwa, które działają na wysoko konkurencyjnych rynkach, powinny realizować kompleksowe działania optymalizacyjne na wszystkich etapach inwestycji. Kluczowymi obszarami działania, których optymalizacja przyczynia się do zwiększenia efektywności produkcji, są:
– zarządzanie wydajnością maszyn i urządzeń,
– zarządzanie operacjami i śledzeniem przepływu produkcji,
– zarządzanie procesami wsadowymi,
– zarządzanie jakością.

Rozwiązania oferowane przez firmę ASTOR pomagają producentom osiągnąć dopasowanie działań wytwórczych do ogólnych działań biznesowych poprzez poprawianie kluczowych procesów zarządzania w wyżej wymienionych obszarach. Dzięki wiedzy o stanach i usterkach urządzeń, można podjąć odpowiednie decyzje zwiększające ich dostępność i wykorzystanie zasobów, co pozwala obniżyć koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo oraz zwiększyć jego produktywność.

Podczas Konferencji DPS odbędą się pokazy zrobotyzowanej paletyzacji z wykorzystaniem robota EPSON. Na stoisku firmy ASTOR każdy uczestnik konferencji będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu robota przemysłowego.

Więcej informacji o Konferencji DPS: www.dps2013.uz.zgora.pl
Więcej o zwiększaniu efektywności produkcji:  www.astor.com.pl/efektywnoscFirma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:  www.astor.com.pl .

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)