GROHE: technologia oszczędzająca energię i wodę

Przedstawiamy nowy sposób na oszczędzanie energii: GROHE SilkMove ® ES to nowa technologia zastosowana w głowicach baterii, która skutecznie zapobiega ogrzewaniu wody, a zatem niepotrzebnemu zużywaniu energii na jej ogrzewanie, w sytuacjach gdy korzystanie z zimnej wody  jest całkowicie wystarczające.

Do tej pory, przy ustawieniu dźwigni w standardowej pozycji środkowej przy otwarciu armatury, każdorazowo uruchamialiśmy automatycznie zmieszaną wodę  zimną z ciepłą, nawet jeśli akurat woda potrzebna była do w umycia szczoteczki do zębów lub opłukania  rąk. Takiemu zbędnemu zużyciu energii zapobiega właśnie najnowsza technologia zastosowana w głowicach baterii: GROHE SilkMove® ES, w nazwie której „ES” oznacza oszczędzanie energii (energy saving).  

Wygoda i ekonomia

Ta nowa technologia GROHE gwarantuje wszystkie dotychczasowe korzyści technologii  GROHE SilkMove® , oferując przy tym nową energooszczędną funkcję.  Technologia ta to pewność długotrwałej i płynnej obsługi  dźwigni w celu zapewnienia precyzyjnego ustawienie temperatury wody i siły jej strumienia. Nawet po 20 latach codziennego korzystania z baterii, komfort przy jej używaniu  jest nadal na tak wysokim poziomie jak pierwszego dnia. Ponadto technologia ta jest wsparciem w oszczędzaniu cennych zasobów naszej planety.  W bateriach wyposażonych w technologię GROHE SilkMove® ES dźwignia ustawiona pozycji centralnej, uruchamia domyślnie zimną wodę i nie można obracać jej dalej w prawą stronę. Regulację temperatury osiągamy, przesuwając dźwignię w lewą stronę.

Promień skrętu w kierunku lewej strony czyli regulacji temperatury ciepłej wody, został przedłużony do 90 stopni, dzięki czemu w sposób niezawodny i bezpieczny, można sterować zarówno ilością, jak i temperaturą wody. Najwyższą temperaturę wody osiągniemy wówczas, gdy dźwignia zostanie obrócona o 90 stopni w lewo.

Technologia dobrze przemyślana

Aby oprócz energii, można było również oszczędzać wodę, możemy teraz korzystać funkcji ograniczenia przepływu wody do 5,7 litra na minutę, co zupełnie wystarcza dla komfortowego. Co więcej, radość korzystania z wody jest tym większa, gdy mamy świadomość, że postępujemy ekologicznie i zgodnie ze zrównoważonym rozwojem.   

Dodatkowo ogranicznik temperatury skutecznie zapobiega poparzeniu zbyt gorącą wodą.

Oprócz armatur z Eurolinii, baterie, które zostały wyposażone  w technologię GROHE SilkMove® ES to seria Concetto oraz Essence – jedne z najbardziej lubianych i popularnych kolekcji GROHE, które doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz.

Łazienka prywatna czy w budynku użyteczności publicznej z dużą ilością umywalek: nowoczesna armatura z funkcja oszczędzania energii to zawsze dobry wybór.  

GROHE SilkMove® ES – inteligentne połączenie oszczędzania energii i komfortowej obsługi baterii. 

Grohe Polska
więcej informacji (PRESS BOX)