Sygma Bank w Gliwicach – kolejna placówka w województwie śląskim

Sygma Bank, jeden z liderów rynku kredytów konsumenckich w Polsce, od kilku tygodni otwiera swoje placówki w całym kraju. Toruń, Kielce, Wrocław, Katowice, a od wczoraj działa placówka w Gliwicach.

Sygma Bank zapowiadał rozwój sieci placówek, oprócz samodzielnych, zlokalizowanych w centrach miast, otworzył również dwa pierwsze stoiska w galeriach handlowych – w Płocku i Tarnowie – realizując strategię docierania do klientów pod własną marką, bez korzystania z pośrednictwa sklepów. Nie oznacza to jednak końca współpracy kredytowej ze sklepami, ale równoległe budowanie własnego kanału dystrybucji.

Tydzień po otwarciu placówki w Katowicach Sygma Bank uruchomił kolejną na Górnym Śląsku, tym razem w Gliwicach. Na jej lokalizację wybrano ul. Zwycięstwa 56. Dwie górnośląskie placówki banku mają wzmocnić sieć dystrybucji produktów finansowych, pozwolą też klientom na załatwianie spraw związanych z posiadanymi już kredytami, a biorąc pod uwagę lokalizacje w Gliwicach – jedna z głównych ulic miasta – ulica Zwycięstwa, nietrudno zauważyć, że Sygma Bank chce być dobrze widoczny dla swoich obecnych i przyszłych klientów.

„Toruń, Kielce, Wrocław, Katowice, a teraz Gliwice. Tak wygląda mapa obecności Sygma Banku w kilku miastach Polski. W maju zapowiadaliśmy otwarcie kilku placówek z myślą o zwiększeniu swojej dostępności dla klientów. Sygma Bank znany jest głównie z dystrybucji swoich produktów finansowych za pośrednictwem sieci handlowych, tych największych, ale również średnich i najmniejszych – często lokalnych. Mówiąc innymi słowami, pomagamy w zakupach zgodnie z naszą misją. Projekt otwarcia własnych samodzielnych placówek nie oznacza jednak, że zamierzamy rezygnować z dotychczasowego modelu biznesowego – współpracy ze sklepami. Wciąż aktywnie będziemy promować wspólnie z nimi nasze usługi, dodatkowo chcemy być obecni w miastach o dużym potencjale rozwoju, w świetnie zlokalizowanych placówkach, będąc „pod ręką” dla naszych klientów. Dotychczasowa liczba odwiedzin w czterech placówkach pokazuje nam, że ta decyzja była słuszna. Oczywiście placówka w Gliwicach nie musi być naszą ostatnią otwartą w tym roku, ale teraz zbyt wcześnie jest na podanie szczegółów. Warto dodać, że oprócz samodzielnych placówek Sygma Bank pojawił się ze swoimi stoiskami w dwóch galeriach handlowych – Mazovia w Płocku oraz Gemini Park w Tarnowie.” – powiedział Krzysztof Komosa, Zarządzający Sprzedażą w Sygma Banku.

Nie jest wykluczone, że w nadchodzących miesiącach sieć placówek Sygma Banku powiększy się o nowe lokalizacje.

Wszystkie informacje o placówkach znajdują się na specjalnie stworzonej stronie internetowej Sygma Banku, pod adresem: https://www.sygmabank.pl/placowki , zaś informacje o ich otwarciach w wirtualnym biurze prasowym banku na https://www.sygmabank.pl/biuro-prasowe/kontakt-dla-mediow .  


Historia Sygma Banku zaczyna się w 1999 r., kiedy działalność w Polsce rozpoczęła firma Finplus SA, specjalizująca się w kredytach konsumenckich (kredyty ratalne, gotówkowe, karty kredytowe oraz ubezpieczenia).  W 2004 r. Finplus SA podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce jako oddział francuskiego Sygma Banque Societe Anonyme Sygma Bank). Sygma Bank należy w całości do Grupy LaSer i świadczy w jej ramach usługi finansowe.
Z kolei współwłaścicielami Grupy LaSer są Galeries Lafayette (50% udziałów), co determinuje handlowe doświadczenia firmy, zaś w pozostałych 50% do BNP Paribas Personal Finance, co z kolei dostarcza Grupie doświadczeń z bankowości detalicznej. Więcej na www.lasergroup.eu

Sygma Bank specjalizuje się w aktywnym wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe, w szczegolności karty kredytowe typu „private label”, kredyty ratalne oraz kredyty gotówkowe. Sygma Bank wspiera sieci handlowe wykorzystując swoje bogate doświadczenie z innych rynkow europejskich. Będąc finansową jednostką Grupy LaSer – europejskiego lidera kart i obsługi transakcji handlowych w sieciach detalicznych – Sygma tworzy dla swoich partnerow biznesowych specjalne programy dla posiadaczy kart i organizuje akcje promocyjne, a także zorientowaną na konsumenta strategię komunikacji marketingowej.

Sygma Bank jest jednym z liderow polskiego rynku kart kredytowych. W portfelu posiada ponad 1 mln kart kredytowych (stan na koniec 2012 r.) i zarządza obecnie rachunkami kredytowymi ponad 1,5 mln klientów. W styczniu 2010 r. doszło do prawnej fuzji Sygma Banque Societe Anonyme Oddział w Polsce Cetelem Bank SA. Sygma Bank zatrudnia w całej Polsce ponad 1 200 pracownikow.

Sygma Bank > więcej informacji ( PRESS BOX)