Robocomp 2013: walki, wyścigi, warsztaty

Festiwal Robotyki ROBOCOMP po raz czwarty zgromadził imponujące grono konstruktorów robotów mobilnych i kibiców nowoczesnych technologii. ASTOR, dystrybutor robotów Kawasaki i Epson SCARA, został Złotym Sponsorem i patronem kategorii ASTOR LineFollower. Festiwal organizowany jest przez Koło Naukowe INTEGRA, działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP, który zawitał w mury AGH w sobotę 11 maja, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i odwiedzających. Zawody robotów rozgrywane były aż w 11 kategoriach, więc każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję.  Firma ASTOR była patronem jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji – Linefollower, a jej wysłannicy – Rafał Wędrychowicz i Marek Niewiadomski – krzewili robotyczną wiedzę wśród uczestników i zwiedzających.

„Na stoisku firmy ASTOR, każdy chętny mógł własnoręcznie sterować robotem przemysłowym. Stoisko odwiedzały całe rodziny, a zainteresowanie najmłodszych przerosło nasze oczekiwania. Dzieci wręcz ustawiały się w kolejce, żeby móc choć przez chwilę „pobawić się” robotem. Pokazanie nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób jest dobrym pomysłem na zainteresowanie dzieci nauką poprzez zabawę.” – komentuje Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego Integra, ambasador firmy ASTOR na AGH.

 

 

Oficjalne wyniki zawodów Robocomp 2013:

 

Astor LineFollower:

Thunderstorm

Thunderbolt

Shock

 

LineFollower Enhanced:

Thunderstorm

Impact

Shock

 

LineFollower Light:

Turtle

Er 3

Dragon

 

Minisumo:

Enova

Raizo [KU]

FlyingMamut

 

Sumo:

CEDRON

2. Zebras [KU]

N00B

 

 

 

 

 

 

Micromouse:

Speedy

 

Mikrosumo:

Go

NDG

Hunter

 

Nanosumo:

Ironmaster

Mortus

Orion

 

Legosumo:

Gorath

Pyrope

MiBot

 

Motorola Solutions Freestyle:

HexaCopter

Rupercik

GlassBot

 

W tegorocznej edycji Festiwalu startowała rekordowa liczba robotów. Do dnia zawodów zarejestrowało się 78 zespołów i 129 robotów. Ostatecznie w szranki stanęło ponad 90 robotów.

Firma ASTOR chętnie angażuje się we wspieranie zawodów robotów mobilnych, propagując jednocześnie swoje autorskie wydarzenie – ASTOR Robot Challenge, które od kilku lat odbywa się podczas sosnowieckich targów automatyki i robotyki przemysłowej.

Więcej o Festiwalu Robotyki ROBOCOMP – na stronie  http://www.robocomp.info /, a galeria zdjęć – na Facebooku .

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)