Media Markt dostępny w komórce!

Największy na świecie sklep Media Markt z ofertą ponad 100.000 produktów od teraz mieści się w telefonie komórkowym. 13 maja 2013 roku uruchomiona została mobilna wersja sklepu www.mediamarkt.pl .

Sklep internetowy Media Markt cieszy się ogromną popularnością wśród polskich internautów. Rosnąca liczba użytkowników robiących zakupy pod adresem www.mediamarkt.pl za pomocą smartfonów i tabletów sprawiła, że marka zdecydowała o uruchomieniu także mobilnej wersji sklepu.

Aby ułatwić korzystanie z witryny, parametry sklepu zostały przystosowane do wymogów technologii mobilnych oraz do wyświetlania treści na mniejszych ekranach – powiedział Piotr Zemło, Dyrektor Media Saturn Online Sp. z o. o. – Mobilna wersja serwisu została uproszczona i pozbawiona dużych elementów graficznych. Dzięki temu szybkość transmisji jest większa, a transfer danych ograniczony. W efekcie strona szybciej ładuje się na telefonie, a jej przeglądanie jest wygodniejsze.

Wersja mobilna łączy wszystkie funkcje klasycznej strony www serwisu, wykorzystując równocześnie dodatkowe możliwości technologiczne smartfonów. Serwer automatycznie rozpoznaje rodzaj urządzenia, a w przypadku korzystania z przeglądarki mobilnej, generuje właściwą wersję strony. Na tabletach uruchamiana jest standardowa wersja sklepu internetowego – jego projekt zapewnia wysoką czytelność i przejrzystość także na tych urządzeniach.

Poza możliwością zrobienia zakupów za pomocą smartfonów, mobilne wersja sklepu oferuje także ciekawe funkcje dodatkowe. Są to: geolokalizacja, która umożliwia wygodne i szybkie zlokalizowanie najbliższego sklepu, sprawdzenie dostępności i cen produktów oraz możliwość bezpośredniego połączenia telefonicznego z karty towaru do ogólnopolskiej Infolinii Media Markt w celu telefonicznego złożenia zamówienia.

Według dostępnych informacji, już co czwarty Polak korzysta ze smartfona i liczba użytkowników wciąż rośnie. Osoby korzystające ze smartfonów należą do bardzo aktywnej grupy internautów. Aż 47% z nich wykorzystuje telefon do szukania informacji o produktach będąc w domu, a 25% robi to także podczas wizyt w sklepie.


Media Markt to największy sprzedawca detaliczny artykułów z zakresu elektroniki użytkowej w Europie. Na sukces, jakim cieszy się ta założona w 1979 r. firma, należąca do Media-Saturn-Holding GmbH, składa się szeroki wybór markowych produktów w niskich cenach, kompetentny personel, doskonała obsługa, charakterystyczna reklama oraz zdecentralizowana struktura organizacyjna. Każdy dyrektor marketu jest równocześnie udziałowcem zarządzanego przez siebie sklepu i tym samym odpowiada za ofertę produktową oraz za ustalanie cen towarów, personel i marketing. Obecnie Media Markt posiada w Polsce 47 sklepów.

Media Markt
www.mediamarkt.pl
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )