Sygma Bank otwiera kolejną placówkę. Nowa lokalizacja to Kielce

Sygma Bank, jeden z liderów rynku kredytów konsumenckich w Polsce, znany do tej pory głównie z obecności ze swoją ofertą kredytową w sieciach handlowych, ogłosił niedawno nową strategię rozwoju. Zgodnie z nią chce być bliżej swoich aktualnych i potencjalnych klientów i otwiera swoje kolejne placówki w wybranych miastach Polski.

Dwa tygodnie temu Sygma Bank otworzył swoją pierwszą samodzielną placówkę bankową. Na lokalizację wybrano Stare Miasto w Toruniu, a bank ogłosił otwarcie jako początek realizacji swojej nowej strategii /zobacz:
https://www.sygmabank.pl/upload/pressroom/1367841898_placowka_sygma_banku_torun_informacja_prasowa_06052013.pdf . Nie rezygnując ze współpracy z wielkimi sieciami handlowymi, Sygma Bank chce być bliżej swoich obecnych i przyszłych klientów, stąd kolejne otwarcie, tym razem w Kielcach. Placówki Sygma Banku wzmocnią sieć dystrybucji produktów finansowych oraz pozwolą klientom na załatwianie różnych spraw związanych z kredytami. Klient odwiedzający placówkę będzie mógł zatem otrzymać ofertę konkretnego produktu finansowego (karta kredytowa, kredyt gotówkowy, ubezpieczenie), wpłacić pieniądze tytułem spłaty rat, wypłacić środki z uruchomionego kredytu, a także złożyć dyspozycje i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z działalnością i ofertą Sygma Banku.

Placówka w Kielcach została uruchomiona w samym centrum miasta, w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszego, na ul. Sienkiewicza.

„Dwa tygodnie po otwarciu naszej pierwszej samodzielnej placówki w Toruniu mamy przyjemność ogłosić otwarcie kolejnej, tym razem w Kielcach. Podobnie jak w Toruniu, można nas będzie znaleźć w samym centrum miasta. Ulica Sienkiewicza to adres doskonale znany mieszkańcom Kielc i regionu. Tak, jak zapowiadaliśmy, chcemy być obecni z naszą ofertą kredytową nie tylko w sieciach handlowych zarządzanych przez naszych partnerów biznesowych, ale i w miastach, w których widzimy potencjał rozwoju. Oczywiście już wkrótce kolejne otwarcia – można nas będzie znaleźć w kilku miastach południowej Polski. Już teraz zapraszamy do Sygma Banku w Kielcach, nasz dokładny adres to ul. Sienkiewicza 37.” – powiedział Krzysztof Komosa, Zarządzający Sprzedażą w Sygma Banku.

Z myślą o klientach szukających bezpośredniego kontaktu z bankiem w swojej najbliższej okolicy Sygma Bank przygotował osobną sekcję na ich temat na swojej stronie internetowej: https://www.sygmabank.pl/placowki .

W ciągu następnych kilku tygodni pojawią się kolejne placówki Sygma Banku. Kolejne otwarcia szykowane są w dużych miastach południowej Polski. Podobnie jak w Toruniu i Kielcach, na lokalizacje wybrano prestiżowe miejsca, znane i licznie odwiedzane przez mieszkańców i przyjezdnych.

Wszystkie informacje dotyczące kolejnych otwarć znajdą się na stronie banku www.sygmabank.pl , na podstronie poświęconej placówkom https://www.sygmabank.pl/placowki oraz w biurze prasowym banku na https://www.sygmabank.pl/biuro-prasowe/kontakt-dla-mediow .  


Historia Sygma Banku zaczyna się w 1999 r., kiedy działalność w Polsce rozpoczęła firma Finplus SA, specjalizująca się w kredytach konsumenckich (kredyty ratalne, gotówkowe, karty kredytowe oraz ubezpieczenia).  W 2004 r. Finplus SA podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce jako oddział francuskiego Sygma Banque Societe Anonyme Sygma Bank). Sygma Bank należy w całości do Grupy LaSer i świadczy w jej ramach usługi finansowe.
Z kolei współwłaścicielami Grupy LaSer są Galeries Lafayette (50% udziałów), co determinuje handlowe doświadczenia firmy, zaś w pozostałych 50% do BNP Paribas Personal Finance, co z kolei dostarcza Grupie doświadczeń z bankowości detalicznej. Więcej na www.lasergroup.eu

Sygma Bank specjalizuje się w aktywnym wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe, w szczegolności karty kredytowe typu „private label”, kredyty ratalne oraz kredyty gotówkowe. Sygma Bank wspiera sieci handlowe wykorzystując swoje bogate doświadczenie z innych rynkow europejskich. Będąc finansową jednostką Grupy LaSer – europejskiego lidera kart i obsługi transakcji handlowych w sieciach detalicznych – Sygma tworzy dla swoich partnerow biznesowych specjalne programy dla posiadaczy kart i organizuje akcje promocyjne, a także zorientowaną na konsumenta strategię komunikacji marketingowej.

Sygma Bank jest jednym z liderow polskiego rynku kart kredytowych. W portfelu posiada ponad 1 mln kart kredytowych (stan na koniec 2012 r.) i zarządza obecnie rachunkami kredytowymi ponad 1,5 mln klientów. W styczniu 2010 r. doszło do prawnej fuzji Sygma Banque Societe Anonyme Oddział w Polsce Cetelem Bank SA. Sygma Bank zatrudnia w całej Polsce ponad 1 200 pracownikow.

Sygma Bank > więcej informacji ( PRESS BOX)