„iPad dla przemysłu” od GE – nowe rozdanie na rynku automatyki

Jedną z największych technologicznych premier 2013 roku rozpoczął się tegoroczny cykl seminariów dla przemysłu  – „ASTOR Tour 2013 – tradycyjnie nowocześni“.  W dniu 25. kwietnia, na Stadionie Narodowym w Warszawie, wyłączny dystrybutor GE w Polsce po raz pierwszy zaprezentował PACSystems RXi Controller – kompaktowe rozwiązanie do sterowania i kontrolowania obiektów przemysłowych firmy General Electric, które, jak zaznacza dystrybutor – zmieni rynek automatyki w najbliższych latach.

Nowość od GE Intelligent Platforms określana mianem „sterownika przyszłości” lub „iPada dla przemysłu” – dostarcza możliwości, które o 3 lata wyprzedzają obecne systemy sterowania obiektami przemysłowymi. Łatwa obsługa, pełna integracja i spójność warstwy sterowania, warstwy aplikacyjnej i układów wejść/wyjść była punktem wyjścia dla GE Intelligent Platforms przy projektowaniu innowacyjnego rozwiązania. „Patrząc na produkty rodziny RXi, musimy wyjść poza kryteria, według których do tej pory ocenialiśmy przydatność poszczególnych rozwiązań z obszaru automatyki“ – mówi Piotr Adamczyk z firmy ASTOR, która odpowiada za wprowadzenie PACSystems RXi Controller na polski rynek. 

Kontroler RXi został zaprojektowany w taki sposób, by można było w oparciu o jedną rodzinę rozwiązań zbudować kompletny system automatyki, wykorzystując wszystkie najlepsze cechy tradycyjnych systemów sterowania, uzupełnione o funkcje ułatwiające zarządzanie i utrzymanie obiektu.

Bazą dla urządzenia jest COM Express – najnowsza, zaawansowana technologia opracowana pod kątem zastosowań w trudnym środowisku. Oparta na szybkich i odpornych na zakłócenia komponentach i procesorach Intel – technologia gwarantuje żywotność produktu znacznie przekraczającą czas życia, jaki przyjęty jest dla urządzeń adresowanych do rynku automatyki.

Urządzenie ma zintegrowany ekran dotykowy oraz kilka interfejsów, w  tym m.in. gigabitowy Ethernet, Profinet, USB oraz port szeregowy. PACSystems RXi Controller zapewnia zdalny dostęp do informacji z  poziomu urządzeń wyposażonych w system Android. „Funkcjonalność ta pozwala na zdalny monitoring z  jednej ręki np. serii dziesięciu systemów sterowania oczyszczalniami ścieków w  mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma budżetu na lokalny stały nadzór nad instalacją. Możliwy jest również monitoring lub prowadzenie diagnostyki i serwisu wyprodukowanych i  wyeksportowanych maszyn na cały świat przez ekipy serwisowe producenta” – stwierdził podczas prezentacji nowego sterownika  Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR. 

PACSystems RXi Controller posiada opatentowany system chłodzenia pasywnego, pozwalający wykorzystywać procesory o dużych mocach obliczeniowych. Aluminiowa konstrukcja urządzenia odznacza się bardzo wysoką jakością, sztywnością i odpornością na warunki przemysłowe. Dzięki temu, podczas pracy, może on być narażony na wstrząsy i wibracje oraz temperatury z przedziału od -25 st. C do + 55 st. C.

GE Intelligent Platforms w rozwiązaniach RXi stawia na Ethernet. Wykorzystanie jednego standardu komunikacyjnego na całym obiekcie pozwala zredukować koszty systemu oraz uprościć jego architekturę, zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość rozbudowy i serwisu na ruchu.

Z uwagi na przeznaczenie urządzenia i ilości danych, jakie będzie obsługiwał RXi, porty mogą pracować z prędkościami 10/100/1000 Mbps, gwarantując komunikację w czasie rzeczywistym bez względu na rozmiar aplikacji.

Wie?cej informacji o sterowniku przyszłości – www.automatykajutra.pl
Więcej informacji na temat ASTOR Tour 2013 – www.astor.com.pl/tour2013


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)