Trwa konkurs KOŁO w Katowicach

Konkurs na koncepcję toalety publicznej w Katowicach przy ulicy Tylnej Mariackiej jest już na półmetku.  Jego XV edycję organizują wspólnie Urząd Miasta Katowice i Sanitec Koło – producent i dystrybutor  wyposażenia łazienek.

Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest głównie do architektów i projektantów oraz studentów kierunków architektonicznych. Organizatorzy oczekują  projektu obiektu, który wpisze się w architekturę miejsca. Będzie harmonijne nawiązywał do otoczenia, uwzględniał charakter i styl sąsiedniej zabudowy oraz stanowił kompozycje przestrzenną z pobliskim murem oporowym nasypu kolejowego.

Konkursowe jury oprócz walorów architektonicznych będzie brało także pod uwagę m.in. nowatorskie rozwiązania, funkcjonalność i energooszczędność.

Łączna suma nagród finansowych w konkursie wynosi 40 000 zł, a koncepcja, która zdobędzie Grand Prix konkursu ma szanse realizacji.

Przystępując do wykonania zadania, warto zapoznać się ze zrealizowanym projektem konkursowym KOŁO w Kazimierzu Dolnym. Warto zobaczyć jak laureaci Grand Prix z 2007 roku dopasowali architekturę obiektu do historycznej zabudowy miasteczka.

Prace konkursowe na planszach można składać do 14.05.2013 r., a wyniki będą znane 24.06.2013 r.

Patronat medialny nad konkursem objęły: Arch, Architektura&Biznes, Builder, Consido.pl, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Dobrze Mieszkaj, dobrzemieszkaj.pl FTA, Konkursy Kreatywne, Łazienka, M jak Mieszkanie, Magazynlazienka.pl, Moje Mieszkanie, Mojekatowice.pl, Palapa.pl, Purpose.com.pl, SARP, Student.pl, Świat Architektury, Świat Łazienek i Kuchni, TV Silesia, Wnętrza Publiczne.

Więcej szczegółów na http://www.konkurskolo.pl/ oraz na https://www.facebook.com/konkursKOLOnaprojektlazienki

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )