Elektrogratka w Media Markt i SATURNIE

1 kwietnia br. w sklepach Media Markt i SATURN rusza akcja edukacyjna o nazwie Elektrogratka. Obie marki, we współpracy z Organizacją Odzysku Elektro-System i Fundacją Ośrodka Edukacji Ekologicznej,  będą promować prawidłowe postępowanie z elektroodpadami.

Elektrogratka to ogólnopolska akcja edukacyjna, współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jej głównym celem jest edukacja ekologiczna i aktywizacja lokalnych społeczności do prawidłowego utylizowania elektroodpadów, czyli oddawania ich do wyznaczonych punktów zbiórki zamiast wyrzucania na śmietnik.

Program Elektrogratka skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Polski, którzy do 31 grudnia br. oddadzą zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny w jednym z ponad 100 punktów zbiorki elektroodpadów na terenie całego kraju, w tym w sklepach Media Markt i SATURN.

Za przekazane elektrośmieci przynoszący otrzymają kupony. Liczba kuponów będzie zależała od rodzaju i liczby pozostawianego sprzętu. Wypełnione kupony należy wysłać pocztą na adres fundacji lub zarejestrować online na stronie www.elektroodpadyprostezasady.pl. Spośród wszystkich zarejestrowanych kuponów co miesiąc losowane będą 3 nagrody w postaci nowego sprzętu elektronicznego, np.: AGD, RTV, czy muzycznego.

Sklepy Media Markt i SATURN od początku działalności prowadzą różnego rodzaju kampanie na rzecz ochrony środowiska. – powiedziała Izabela Gieroba, Specjalista ds. ochrony środowiska –.Mamy nadzieję, że dzięki przystąpieniu do akcji Elektrogratka jeszcze skuteczniej uda nam się działać na rzecz właściwego utylizowania elektroodpadów

Więcej informacji o programie: www.elektroodpadyprostezasady.pl .


Media Markt i SATURN to cenione marki sklepów z elektroniką użytkową, należące do holdingu Media-Saturn. Sklepy obu marek oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę. Od 2012 roku obie marki prowadzą także sprzedaż w Internecie.

Media – Saturn
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )