Co kupić? Jak kupić?

Chyba już od początku świata ludzie wymieniali się opiniami na różne tematy. Dziś oczywiście robią to inaczej i częściej, bo zmieniły się warunki, w jakich żyje człowiek. Dzięki Internetowi na przykład można poznać sądy osób, których w ogóle się nie zna, nigdy nie widziało ani prawdopodobnie nigdy się nie spotka. Te opinie można dzięki temu traktować jako obiektywne źródło informacji.

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy w sklepach internetowych. Nie tylko zresztą ze względu na możliwość przejrzenia opinii innych konsumentów, użytkowników danego sprzętu – jeśli akurat ktoś jest zainteresowany segmentem AGD. Czyli od razu podwójna korzyść – raz, że korzystając z porównywarki cen, można wybrać najkorzystniejszą ofertę, a dwa – że można zapoznać się ze zdaniem innych osób na temat danego produktu.

Nie ma co ukrywać, że produkty Amiki uzyskują wysokie oceny. Przykłady? Proszę bardzo – na przykład kuchnia wolnostojąca Amica 601GE3.33ZpTaYDN (XxL) Eco w klasie energetycznej A+. Średnia ocen 4,2. Jeden z użytkowników pisze: Produkt godny polecenia, bardzo małe zużycie gazu (prawdopodobnie przez te palniki), atrakcyjny wygląd. Inny: Kuchenka spełniła moje oczekiwania. Najbardziej podoba mi się możliwość ustawienia godziny wyłączenia palnika. A także możliwość automatycznego włączenia i wyłączenia piekarnika.

Jeszcze lepiej został oceniony piekarnik EBI8562 z linii Integra. Na podstawie opinii 28 użytkowników uzyskał średnią ocen na poziomie 4,32. Oto jeden z przykładów: Piekarnik wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów i w przystępnej cenie, łatwy w montażu i obsłudze, funkcjonalny – sporo programów, opisy z obrazkami na drzwiczkach od piekarnika, ciekawy design, podświetlane gałki, chowane pokrętła, teleskopy, chłodzenie szyby. Pięknie się prezentuje.

W tym segmencie jeszcze wyższą notę (5 na 5) otrzymał na podstawie 15 opinii piekarnik EBF8551 z linii Fusion. Sprzęt niezawodny. Eksploatowany często ze względu na moje zamiłowanie do pieczenia ciast. Sprawdza się w tej dziedzinie wyśmienicie. Nie przypala, dokładnie opieka. Polecam (użytkownik Frida).

Równie wysoko (5 na 5) – na podstawie 11 opinii – oceniono pralkę AWN510D z linii NavigatorPlus. Fajna pralka o sporej liczbie programów prania i prostej obsłudze. Nawigowanie bardzo proste, opisy są po polsku. Dobre jest to, że mogę w każdej chwili dołożyć pranie do pracującej pralki. Pralka ma cyfrowy wyświetlacz – plus (autor: Zeta).

Podobnie było (5 na 5) ze sprzętem chłodniczym. Lodówka Amica FK316.4S póki co sprawuje się bez zastrzeżeń. Szybko mrozi, dobrze chłodzi, jest cicha i praktyczna. Łatwo się myje i prosta w utrzymaniu.

Im więcej opinii, tym ocena ma większe znaczenie – tak jak w przypadku okapu kominowego OKC6726I, gdzie wypowiedziało się aż 43 użytkowników (średnia ocen: 4,44), wśród nich sawcio12: Od niedawna jestem posiadaczem tego okapu, który zakupiłem ze względu na atrakcyjny wygląd oraz, co tu ukrywać, cenę. Okap solidnie wykonany, bardzo ładnie się prezentuje z czerwonymi podświetlanymi przyciskami. W użytkowaniu nie przynosi specjalnych problemów – stosunkowo cichy, szkło czarne niekłopotliwe w utrzymaniu.

Podobnie jest z innymi produktami Amiki, również, a nawet przede wszystkim tymi najbardziej zaawansowanymi technologicznie. Tutaj opinie użytkowników mają jeszcze większe znaczenie niż w przypadku tradycyjnych sprzętów, gdyż – co zrozumiałe – wszelkie nowości mogą rodzić obawy konsumentów o własne umiejętności, jeśli chodzi o posługiwanie się nimi. Opinie potrafią rozwiać te wątpliwości i ułatwić podjęcie decyzji.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)