Nowość za nowością

Nie tak dawno wspominaliśmy o tym, że uhonorowane nagrodą Red Dot piekarniki Zen doczekały się swojego naturalnego dopełnienia. Chodziło wówczas o dopasowane okapy Zen, które wraz ze sprzętem grzejnym stanowią idealny komplet. Dziś kolejna nowość Amiki z tego segmentu i o podobnym charakterze – okap kuchenny Integra.

Piekarniki Integra, podobnie jak Zen, to światowa czołówka designu. Najnowsza linia – Integra Smart – dzięki najnowocześniejszemu programatorowi z duszą smartfona otwiera zupełnie nowe możliwości zarówno przed samym sprzętem AGD, jak i jego użytkownikiem. Naturalną koleją rzeczy linia sprzętu Integra została wzbogacona o kuchenny okap kominowy 90 cm wyróżniający się futurystycznym wzornictwem.

Okap jest skośny, zatem jego kolorystyka inox na tle czarnego szkła stanowi niezwykle ozdobny akcent w kompleksie mebli i sprzętu kuchennego. Estetykę urządzenia zwiększa jeszcze najnowocześniejszy system szerokokątnego oświetlenia diodowego. Pozwala on zaoszczędzić energię elektryczną – wiadomo bowiem, że diody zużywają znacznie mniej prądu niż tradycyjne urządzenia. Wszystko to gwarantuje niepowtarzalny klimat w kuchni i podkreśla wyjątkowy charakter całości.

Okap może pracować w dwóch trybach – jako pochłaniacz i wyciąg – a wyposażony został w dwa aluminiowe filtry tłuszczu ze wskaźnikiem ich nasycenia, elektroniczny wyświetlacz ze sterowaniem sensorowym oraz sensor zapachu.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sterowanie. Urządzenie bowiem posiada pilota umożliwiającego zdalne sterowanie, co zapowiada niespotykaną do tej pory wygodę obsługi. Dodatkowo dzięki zastosowaniu sterowania sensorowego utrzymanie w czystości panelu sterującego jest wyjątkowo łatwe. Z kolei sensor zapachu powoduje automatyczne uruchomienie okapu i oczyszczenie powietrza bez udziału użytkownika. Okap Integra sam dobiera intensywność i czas pracy w zależności od aktualnych potrzeb pomieszczenia kuchennego, w którym jest zainstalowany. W ten sposób trafił do ekskluzywnego grona inteligentnych urządzeń. Będzie idealnie pasował do nowoczesnych mieszkań i domów, pozostałych urządzeń marki Amica, a także współczesnego użytkownika, który stawa coraz większe wymagania sprzętom, które go otaczają.

Nowy okap powiększył rodzinę Integra, która składa się już z 6 modeli okapów, w tym jednego również skośnego okapu kominowego, ale o szerokości 60 cm, okapów kominowych o szerokości 60 i 90 cm, okapu teleskopowego 60 cm oraz okapu wyspowego 90 cm. Wybrane okapy prezentowane są na stronie internetowej Amiki, co ułatwia ich obejrzenie bez wychodzenia z domu.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)