Sprzedaż z podwójnym zyskiem

Jak poinformowała firma ASTOR, Invensys – właściciel marki Wonderware, rozwiązania której oferuje polski dystrybutor – zadecydował o sprzedaży jednej ze swoich dywizji biznesowych – Invensys Rail, zajmującej się dostarczaniem systemów dla kolejnictwa. Decyzja spółki wpływa pozytywnie na strategię działań w zakresie rozwiązań Wonderware. Tym samym bowiem, segment rozwiązań dla przemysłu zostanie znacząco dofinansowany.

Dla klientów wykorzystujących oprogramowanie Wonderware decyzja ta oznacza znacznie większą dynamikę rozwoju systemów monitorujących procesy (InTouch, Platforma Systemowa ArchestrA), podnoszących efektywność produkcji (Wonderware MES), ograniczających koszty energii oraz zarządzających infrastrukturą. Dodatkowy kapitał, uzyskany poprzez sprzedaż jednostki biznesowej Invensys Rail, wpłynie bowiem na intensyfikację prac programistycznych.

„Rozwiązania dostarczane pod marką Wonderware od 1987 roku wyznaczają trendy na rynku oprogramowania przemysłowego. Przez cały ten okres technologie informatyczne Wonderware są synonimem jakości i innowacyjności. Jest to szczególnie wyraźne, odkąd 8 lat temu w ofercie firmy zadebiutowała technologia ArchestrA i Platforma Systemowa. Mam nadzieję, że nowa strategia inwestycyjna jeszcze bardziej wzmocni pozycję lidera w branży” – komentuje Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR. „Decyzja biznesowa Invensys pokazuje, że dystrybutor może się uczyć sprzedaży od producenta”– podsumowuje z uśmiechem Stefan Życzkowski.

Od kilku lat Invensys Operations Management konsekwentnie realizuje strategię rozwoju systemów IT dla przemysłu, m.in. poprzez przejęcie w 2007 roku firmy CIMNET, a w roku 2010 – SKELTA Software, producenta oprogramowania Workflow i BMP.


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)