Świąteczne AGD

Krok po kroku idą święta, jak słychać w znanej z radia piosence. Idą już, choć jeszcze dziś – pod koniec listopada – wydaje się, że mają do nas całkiem daleko. Ale to tylko kwestia perspektywy. No i może jeszcze priorytetów. To, co najbliższe, wydaje się ważniejsze. Ale już za chwilę trzeba będzie pomyśleć o prezentach oraz wszelkich przygotowaniach. No i o sprzątaniu. Jak by na to nie spojrzeć, przed oczyma stanie AGD. Małe i duże.

Jeśli chodzi o święta, to zarówno przed małym, jak i dużym AGD stoją odpowiedzialne zadania. Zanim do ostatecznego boju ruszą duże siły – kuchnie, piekarniki i płyty grzewcze – swoje muszą zrobić siły z pozoru tylko drobne, bo wszyscy o tym wiedzą, że przecież niezbędne. Na przykład odkurzacze. A nawet żelazka. Dopiero później przyjdzie czas na miksery i blendery.

Zanim więc dobrze przygotujemy się do świąt, warto może dobrze przygotować się do samych świątecznych przygotowań. Przejrzeć swój stary sprzęt, żeby coś nas niemile nie zaskoczyło w ostatniej chwili, a najlepiej – zawczasu pomyśleć o czymś niezawodnym. Poważnie pomyśleć o Amice. Amica bowiem wciąż rozszerza swoją ofertę małego AGD, tak aby zaspokoić wymagania klientów i dostarczyć im tego, czego najbardziej potrzebują.

Wśród 5 modeli odkurzaczy warto zatem zwrócić uwagę na nowość – model Beris, który wyposażony jest w worki Amica bag Long Life. To przełom w odkurzaniu. Dzięki 5 niezależnym syntetycznym warstwom o różnych strukturach wydajność worka wzrasta 3-krotnie w porównaniu z tradycyjnym papierowym. Oznacza to, że worek LL potrafi wypełnić się prawie w całej swojej objętości, podczas gdy tradycyjne worki zmuszeni jesteśmy wymienić, gdy napełnione są tylko w małej części. Dodatkową zaletą jest utrzymanie pełnej siły ssania do samego końca, a także znacznie lepsza filtracja powietrza. Worek LL zapewnia też dłuższą żywotność pracy silnika i pomimo wyższej ceny gwarantuje niższe koszty eksploatacji.

Więcej nowości – aż trzy – można znaleźć w segmencie żelazek. To Prestis, Vaporis+ oraz Ionis. Cechują się zróżnicowanym designem i odmienną kolorystyką, mogą więc zainteresować różnych użytkowników. Najważniejsze jednak mają w środku, bo to żelazka z duszą, ale nie taką, jaką znały nasze babcie i prababcie. Są to bowiem zawansowane technologicznie urządzenia, których funkcje odpowiadają wymogom współczesności. Należą do nich na przykład elektroniczna regulacja temperatury, funkcja samooczyszczania czy funkcja strażaka (Auto-Off). Auto-Off wyłącza żelazko po 30 sekundach bezruchu w pozycji prasowania lub po 8 minutach w pozycji pionowej. Ta niezwykle przydatna funkcja zwiększa ochronę przed pożarem w razie pozostawienia włączonego żelazka bez nadzoru. Z innych zabezpieczeń warto wymienić zabezpieczenie przed kapaniem i zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia. W przypadku modelu Ionis trzeba dodatkowo wspomnieć o stopie ceramicznej z funkcją jonizacji Ionic.

Idealnie wyprasowany obrus na wigilijnym stole na pewno zrobi duże wrażenie i okaże się znakomitą oprawą dla 12 tradycyjnych potraw. Odkurzony dywan pod spodem też będzie wyglądał świątecznie, jeśli wcześniej zostanie potraktowany z odpowiednią troską. Myśląc zawczasu o małym AGD, pamiętajcie o Amice.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)